ده شهرستان استان همدان در شرایط قرمز و نارنجی هستند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان گفت:محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کرونا در شهرستان‌های نارنجی و قرمز به دنبال ابلاغ طرح جامع مدیریت هوشمند در همدان پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ مهرداد نادری فر، در ستاد استانی مقابله با کرونای همدان گفت:
وضعیت شهرهای به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز و حوزه‌ها و فعالیت‌ها در همه این شهرها در پنج بخش ادارات، تجاری، خدماتی و بازرگانی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و ترددها تقسیم شده است که وضعیت سه گانه و  نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس رنگ بندی صورت گرفته هم اینک چهار شهرستان نهاوند، تویسرکان، رزن و درگزین در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان مابقی استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند و در این استان شهری با وضعیت زرد نیست.

نادری فر، اهداف جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها را قطع زنجیره انتقال بیماری، کاهش ترددهای غیرضروری، مدیریت تجمعات، افزایش فاصله گذاری فیزیکی، نظارت دقیق بر اجرای پروتکلهای ابلاغی و اعمال محدودیت های هدفمند و پویا دانست و افزود:حضور حداکثر یک سوم کارکنان دستگاه های ارایه دهنده خدمات ضروری و مرتبط با با ماموریت های اساسی در محل کار الزامی است.

وی اظهار داشت: حضور حداکثر ۵۰ درصد کارکنان سایر دستگاه ها، لغو همه ماموریت‌های اداری غیرفوری، رعایت جلسه در فضای بسته حداکثر با حضور ۱۵ نفر برای مناطق قرمز کرونایی پیش بینی شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان درباره الزامات اجرای این طرح نیز گفت: کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد کرونا مکلف هستند تا تاریخ سی ام آبان امسال با تشکیل جلسه و تدوین دستورالعمل‌های اجرایی وظایف دستگاه ها در اجرای طرح زمینه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها را فراهم آورند.

کد خبر 1457244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =