جزییات اعتراض و درگیری خیابانی دیروز در کرمانشاه از زبان دادستان

تسنیم به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه نوشت: دادستان کرمانشاه با اشاره به درگیری عصر دیروز اجرائیات شهرداری و برخی از کسبه گفت: با متخلفان تجمع در خیابان دبیراعظم کرمانشاه که سبب سوءاستفاده شبکه‌های معاند شد برخورد می‌شود.

شهرام کرمی در واکنش به انتشار فیلمی از تجمع در یکی از خیابان‌های کرمانشاه اظهار داشت: عصر روز گذشته(28 آبان) مأمورین اجرائیات شهرداری کرمانشاه در راستای اجرای دستور العمل ستاد مقابله با کرونا در رابطه با ممنوعیت فعالیت کسبه و بازاریان از ساعت 18 به خیابان دبیراعظم کرمانشاه که یکی از مراکز اصلی خرید شهر محسوب می‌شود، مراجعه کردند. 

وی عنوان کرد: زمانی که مأموریت اجراییات شهرداری مشغول دادن تذکر به برخی از کسبه این خیابان _که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کردند_ بودند با اعتراض و برخورد شدید تعدادی از آنها روبه‌رو شدند. 

دادستان کرمانشاه افزود: به‌دنبال این مسئله درگیری بین کسبه این خیابان و مأمورین اجرائیات به‌وجود می آید و پس از آن گروهی از مردم نیز تجمع می‌کنند.

وی با اشاره به انتشار گسترده فیلم این تجمع در فضای مجازی، عنوان کرد: متأسفانه برخی از شبکه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران با بازپخش این فیلم از حضور نیروهای امنیتی و برخورد آنها با کسبه و مردم خبر داده‌اند، درحالی که هیچکدام از نیروهای نظامی و امنیتی همانطور که در فیلم مشاهده می‌شود در این تجمع حضور نداشته‌اند. 

کرمی از برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان این حادثه خبر داد و تأکید کرد: به صورت ویژه بررسی ابعاد مختلف این حادثه را در دستور کار قرار داده‌ایم و با مأمورین متخلف اجرائیات و هم با کسبه‌ای که بی توجه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا هستند، برخورد خواهیم کرد. 

وی با تأکید براینکه دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا برای همه لازم الاجراست عنوان کرد: از همه شهروندان و بازاریان می‌خواهیم که به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا توجه کنند و با سعه صدر برای ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس همکاری لازم را با دستگاه‌های ذیربط داشته باشند.

(تصویر آرشیوی است)

47231

کد خبر 1457340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =