تا 1400 بلاتکلیف!

این روزها بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی در شرایط عجیبی به سر می‌برند و بلاتکلیف هستند.

سپهر ستاری: ویروس کرونا از زمان شیوع خود باعث مشکلات زیادی برای همه شده و می‌توان گفت نظم جهان با ورود این ویروس به هم ریخته و انگار تا زمان تولید واکسن این شرایط ادامه خواهد داشت. با وجود تمامی آسیب‌ها و مشکلاتی که کرونا به وجود آورده، این ویروس برای عده‌ای سود داشته و آن‌ها با بهانه کردن این ویروس جلوی انجام بعضی اتفاقات را می‌گیرند. نمونه بارز این رفتار را می‌توان در بلاتکیفی محض فدراسیون‌های ورزشی یافت که این روزها با سرپرست اداره می‌شوند و انگار عزمی هم برای برگزاری انتخابات این فدراسیون‌ها وجود ندارد و به نظر می‌رسد خود وزارت ورزش هم از این وضعیت ناراضی نیست و حتی ممکن است بلاتکلیفی بعضی رشته‌ها تا 1400 ادامه پیدا کند.

در حالی که اخیرا رویدادهای مختلف و بعضا بی‌اهمیتی چون جلسه هم‌اندیشی لیگ برتر والیبال و مراسم روز جهانی جودو به صورت حضوری برگزار شد و حتی وزارت ورزش انتخابات فدراسیون دوومیدانی را هم برگزار کرد، خبری از انتخابات دیگر رشته‌های ورزشی نیست و گویا کرونا فقط برای بعضی دورهمی‌ها خطر دارد.

این رفتار وزارت ورزش شادبه‌های مهندسی انتخابات فدراسیون‌های بلاتکلیف را به وجود آورده و اداره این فدراسیون‌ها با سرپرست و برای مدت طولانی باعث ضررهای بسیاری شده است. این موضوع باعث شده فدراسیون‌های ورزشی عملا نتوانند برنامه بلندمدتی تدوین کنند و تنها به امور جاری بپردازند.

بیشتر بخوانید: یک بام و دو هوای کرونا علیه ورزش ایران

انتخابات فدراسیون‌های ورزشی در شرایطی هنوز نامعلوم است که مثلا برای رشته‌ای چون پرورش اندام حتی نام‌نویسی کاندیداها نیز انجام شده اما کسی درباره زمان برگزاری انتخابات اطلاع ندارد. این تعلل در کنار اتفاقات دیگر باعث شده شائبه‌هایی مبنی بر دادن فرصت به یک کاندیدای خاص برای جمع‌آوری رای به وجود بیاید که ممکن است سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد.

در حال حاضر هفت فدراسیون فوتبال، شطرنج، پرورش اندام، ورزش‌های بومی محلی، اسکی، اتومبیلرانی و پزشکی ورزشی ماه‌هاست که بدون رییس اداره می‌شوند و عزمی هم برای تغییر این روند و مشخص کردن تکلیف این فدراسیون‌ها وجود ندارد. حتی در گذشته تاریخ‌هایی برای برگزاری انتخابات بعضی رشته‌ها مانند شطرنج اعلام شده بود اما آن هم به جایی نرسید و فعلا گویا کرونا در خدمت دوستان است و هر وقت اراده کنند با کمک این ویروس جلوی برگزاری انتخابات را می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

رسول خطیبی : امثال دایی حرف حق می‌زنند و آنها را محروم می‌کنند

خرید جدید پرسپولیس وقتی هوادار قرمزها بود/عکس

258 41

کد خبر 1457498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =