۱۷.۵ کیلومتر از راه‌های روستایی قزوین آسفالت شد

سرپرست اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷.۵کیلومتر از راه های روستایی این استان آسفالت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدتقی زاجکانیها، سرپرست اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: میزان اعتبار هزینه شده برای آسفالت این میزان از راههای روستایی ۹میلیارد و ۶۰۸میلیون تومان بوده است.
او بیان کرد: برای آسفالت این راه‌ها که در راستای اجرای طرح سراسری بهسازی و روکش آسفالت راه‌های روستایی صورت گرفته ۱۷هزار و ۲۲تن آسفالت مصرف شده است.
زاجکانیها ادامه داد: هم اکنون نیز بهسازی و آسفالت ۴.۵کیلومتر راه روستایی در دست اقدام است.
او یادآور شد: از  ۵هزار کیلومتر راه روستایی در این استان، ۷۳۷کیلومتر آن که عمدتا روستاهای با بیش از بیست و ۵۰خانوار را تشکیل می‌دهد شوسه بوده و آسفالت آنها نیازمند ۴۵۰میلیارد تومان اعتبار است.
این مقام مسئول افزود: همچنین ۳۰درصد راه‌های آسفالت روستایی نیز به دلیل تغییرات آب و هوایی، فعالیت معادن و عبور بارهای غیر مجاز نیاز به لکه گیری و بهسازی دارند که برای انجام آن نیز  ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

۴۶

کد خبر 1457941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =