با نقض‌کنندگان محدودیت‌های کرونایی برخورد قانونی می‌شود

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: با نقض کنندگان محدودیت‌های کرونایی تعیین شده برخورد قانونی می‌شود و شهروندان صرفا با استفاده از سامانه نوبت دهی الکترونیکی امکان حضور در محاکم را دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت‌الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست مدیران قضایی استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: با توجه به مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و دستور مقام عالی قضایی کشور مبنی بر رعایت مصوبات این ستاد به منظور حفظ سلامت کارکنان و نیز مراجعان به واحدهای قضایی و اداری و نیز ضرورت خدمت رسانی بی‌وقفه شعب قضایی، تمامی واحدهای این مجموعه ملزم به رعایت تصمیم‌های اخذ شده هستند. 
قدرتی ادامه داد: تمامی شعب قضایی موظف به انجام دستورالعمل‌های بهداشتی در محیط کاری خود بوده و ضمن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز هستند.
او با بیان اینکه تمامی امور دادگستری از اول آذرماه طبق دستورالعمل های ابلاغی خدمات خود را به مراجعان ارائه می دهند، اظهار کرد: تمامی پرونده‌ها برای تعیین وقت از طریق ابلاغ الکترونیکی و یا تلفنی صورت می‌پذیرد و از ورود همراهان طرفین پرونده به واحدهای اداری و قضایی جلوگیری به عمل خواهد آمد و حضور ارباب رجوع به کلیه مراجع قضایی صرفا با تعیین وقت قبلی و استفاده از سامانه "نوبت دهی الکترونیکی" امکان پذیر است. 
به گفته رییس کل دادگستری استان قزوین، دریافت شکواییه تنها از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی صورت می‌گیرد و از اعزام کارکنان به ماموریت‌های غیرضروری جلوگیری می شود.
مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: دادستان‌ها نیز به مسئولان مربوطه کمک و دستورات لازم را صادر کنند تا شاهد قطع شدن زنجیره انتقال بیماری باشیم.
او با اشاره به اینکه متاسفانه عدم رعایت موارد بهداشتی توسط برخی شهروندان باعث شده تا تدابیر شدیدتری جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس در جامعه از سوی مسئولان به اجرا گذاشته شود، تاکید کرد: امیدواریم با اعمال مقررات جدید مردم بیش از گذشته نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کرده و بدانند که در صورت ادامه این روند، ممکن است تدابیر شدیدتری نیز به اجرا گذاشته شود.

46

کد خبر 1457958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =