"ایرانی‌بازی"،خرید گل و شیرینی و چشمان بهت زده شیخ

احتمالا در روزهای آینده دیاباته با عذرخواهی از فکری به تمرینات استقلال بر می‌گردد.

سپهر ستاری: شیخ دیاباته؛روزی که خبر رسید قراردادش با استقلال را تمدید کرده هواداران این تیم نفس راحتی کشیدند.جدایی اش آزار دهنده بود و به قول دو آتشه ها:«نمی شد با آن کنار آمد.» روزی نبود که هواداران برای بازگشتش به ایران لحظه شماری نکنند.بارها و بارها آنها مدیران را تحت فشار گذاشته و گفته بودند:«چه شد؟کی می آید؟» شیخ آمد و خیلی ها این آمدن و این ماندن را به نام خودشان سند زدند اما آنچه مهم بود شیخ آمد و استقلالی ها با چنگ و دندان حفظ اش و البته هزینه ای نسبتا سنگین حفظ اش کردند!

چشمان بهت زده شیخ
عکس های زیادی از ماجرای فولاد آره‌نا منتشر شده است.یکی از عکس ها،همین عکس پایین است.ببینید.چشمان از حدقه بیرون زده شیخ،عصبانیت فکری و بقیه ماجرا.قصه ساده بود و شاید شیخ هم نباید در آن لحظه راهی رختکن می شد تا استوک‌اش را عوض کند اما داد و بیدادهای فکری هم مرهم دردی نبود که باعث آزار استقلالی ها شد.

شیخ ثابت شده است،کادر فنی چطور؟
شیخ دیاباته محبوب هواداران استقلال است،فکری هم همین طور.اما نکته ای که وجود دارد این است که دیاباته خودش را ثابت کرده است.آن هم در تیم بزرگی مثل استقلال.مهاجمی شش دانگ که توانایی بالایی هم دارد.با این حال تصمیم فکری و کادر فنی اش پس از بازی این بوده است:«دیاباته اجازه تمرین کردن ندارد.»محمود فکری که خیلی زود به نیمکت استقلال رسید بازیکنی را اخراج کرده که نیازی برای اثبات خودش ندارد و این فصل هم بنا به دلایل و شرایط زیادی که پیش آمد در ایران ماندنی شد اما کادر فنی چطور؟تضمینی هست که در صورت نیمکت نشیت کردن شیخ یا اخراج او و عدم ناکامی استقلال فرصتی برای اثبات کادر فنی مانده باشد؟  

حرفه ای گری،اقتدار سرمربی یا زهر چشم گرفتن از دیاباته؟
روز شنبه محمود فکری به شیخ دیاباته اجازه تمرین کردن نداد.از تصمیم فکری سه برداشت می شود انجام داد.اول اینکه او یک تصمیم حرفه ای گرفته و برای متنبه کردن بازیکنش تصمیم گرفته تا به او آموزش بدهد که در آن شرایط سخت و حساس نباید به رختکن می رفته تا استوک های خودش را تعویض کند.اگر استوک ها برای او نامناسب بوده آیا تا قبل از اینکه وارد زمین شود از این اتفاق آگاهی نداشته است؟
دوم اینکه فکری با این تصمیم می خواهد اقتدار خودش را نشان بدهد.اگر او بازیکن بزرگی مثل شیخ دیاباته گلزن که محبوب هواداران هست را تنبیه کند سایر بازیکنان هرگز به خودشان این اجازه را نخواهند داد تا برای استقلال حاشیه ایجاد کنند.
سوم هم گرفته زهر چشم از دیاباته است تا این بازیکن دیگر تصمیماتی اینچنینی نگیرد و وقتی سرمربی و کادر فنی به او نیاز دارند به قول معروف دست شان را در پوست گردو نگذارد.

پربیننده‌های سرویس ورزشی

گل محمدی کاپیتان پرسپولیس را کنار گذاشت

آقای فکری از شما بعید بود این طور فحش و ناسزا بدهید

انتقاد شدید استقلالی ها از باقری و فکری

یک ادعای عجیب از ادموند اختر
بازیکن سال های نه  چندان دور استقلالی ها در گفت و گو با یکی از رسانه ها مدعی شده که:«من فکر می کنم استقلال اگر همین امروز شیخ دیاباته را اخراج کند برنده است و برای این حرفم دلیل دارم.هدف او این است که به پولش برسد و هر بار که مبلغی را دریافت نکند همین رویه را ادامه می دهد.فکری ناراحت می شود چون از جنس استقلال است  و بیشتر از دیاباته استقلال را دوست دارد.طبیعی است که او وقتی این رفتارها را می بیند ناراحت می شود.»از بازیکنی مثل ادموند اختر بعید است.شاید اگر فوتبال ایران حرفه ای بود و پول بازیکنان به موقع پرداخت می شد دیگر بهانه هایی اینچنینی به وجود نمی آمد تا از همین ابتدای لیگ استقلال وارد بحران شود.

سناریوی قدیمی گل و شیرینی
خبر رسیده که وریا غفوری کاپیتان استقلال بعد از حواشی بازی فولاد و استقلال و ناراحتی که بین شیخ دیاباته و فکری به وجود آمد با شیخ آبی ها صحبت کرده و به او دلیل ناراحتی فکری را توضیح داده است.ظاهرا قرار بر این شده تا در روزهای آینده شیخ با عذرخواهی از سرمربی استقلال به تمرینات برگردد.

حرفه ای مثل شیخ دیاباته

از همان زمانی که شیخ در بازی با فولاد به زمین نرفت تا همین امروز خیلی ها منتظر این بودند تا حتی یک کلمه از دهان شیخ بیرون بیاید و آن را در بوق و کرنا کنند.دیاباته نه صفحه اینستاگرام دارد که بخواهد استوری بگذارد و نه هیچ صحبتی با کسی در این زمینه کرده است.این اتفاق را قیاس کنید با بازیکنی مثل فرشید باقری که وقتی از کوره در رفت هواداران استقلال را جیره خوار خواند و به کمیته انضباطی هم احضار شد.شیخ بازیکنی حرفه ای است و به هیچ عنوان اسیر حاشیه نخواهد شد.

251 251
 

کد خبر 1458131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • Ahmad AE ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  18 1
  آقا محمود فکری واسه تیم دسته پایین خوبه نه لیگ برتری اونم استقلال درسته واسه این تیم چند سال زحمت کشیده ولی سیستم دفاعی بازی میکنه که اصلا قابل قبول نیست یک گل جلو افتاد هافبک بیرون میاره دفاع میزاره جاش خب این جه قانونیه کلا فکری خودش حاشیه ست
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  6 0
  این مدیرای استقلال در این چند سال هر چه یازیکن خوب بود را فراری دادند حالا نوبت دیاباته است.
  • بی زبان IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   0 0
   از طرف یک قرمز حرف میزنم ، زمین و زمان و بابا و ننه مقصر نیستند ، بهانه اند ، مقصر آن دسته از طرفداران استقلال هستند که عروسک های پوشالی را بادمیکنند و اسطوره مینامند . کمی سطح اسطوره هایتان را بالاتر ببرید و بقیه را سپر بلا نکنید . همانطور که در اسپانیا ضعف رئال مادرید باعث ضعف بارسلون شد و برعکس، ما استقلالی قوی میخواهیم تا پرسپولیس هم قویتر شود