امدادرسانی راهداران به هشت دستگاه خودروی گرفتار در برف

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از امدادرسانی راهداران این استان به هشت خودروی فاقد زنجیر چرخ در گردنه کماسار طی ۲۴ساعت گذشته خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، اسماعیل تربره، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بارش برف در محورهای الموت و کامل نبودن امکانات خودروها باعث گرفتار شدن برخی خودروها با تعداد ۱۵سرنشین در این محور شد که با حضور به موقع  عوامل راهداری الموت و شهرستان قزوین نجات یافته و خودروی آنها رهاسازی شد.
او با تاکید بر تجهیز خودرو به زنجیر چرخ در هنگام بارش برف بیان کرد: بستن زنجیر چرخ یکی از ضروریات اصلی رانندگی در جاده برفی است که عدم رعایت آن از سوی برخی از رانندگان موجب سر خوردن خودروها، ایجاد ترافیک و خروج خودرو از جاده می‌شود. 
تربره ادامه داد: بارش برف از عصر دیروز جمعه در مناطق الموت و آبیک آغاز شده بود که بلافاصله پس از شروع بارش تیم‌های راهداری عملیات نمک پاشی را در این راه‌ها آغاز کردند. 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین بر خودداری از سفر در هنگام بارش برف تاکید کرد و از مردم خواست هرگونه اطلاعات از وضعیت راه‌های استان و کشور را از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ دریافت کنند.
قزوین پنجمین استان کشور از نظر تعداد گردنه‌های برف گیر است.

46

کد خبر 1458329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =