پنج هزار و ۹۳۵زن خانه‌دار در قزوین تحت پوشش بیمه هستند

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: براساس آخرین آمار، پنج هزار و ۹۳۵زن خانه‌دار در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ صدیقه ربیعی، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: آمار بیمه شدگان زنان خانه دار در سال گذشته پنج هزار و ۳۳نفر بود که از ابتدای امسال تاکنون در این خصوص با رشد ۱۸درصدی همراه هستیم.
ربیعی با بیان اینکه ۶۷۹زن خانه دار قزوینی در سال جاری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند، اظهارکرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدون سرپرست در سال های اخیر باعث شده تا بخش عظیمی از زنان استان از این قانون حمایتی برخوردار شوند.
او با اشاره به اینکه زنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از امکان بازنشستگی و کارافتادگی استفاده کنند، گفت: بیمه زنان خانه‌دار تحت کد بیمه مشاغل آزاد بوده و براساس قوانین تامین اجتماعی و بسته به نوع انتخاب بیمه شده با قراردادهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸درصد صورت می‌گیرد.
ربیعی خاطرنشان کرد: بیمه تامین اجتماعی تنها بخشی از هدف گذاری دولت برای حمایت از زنان خانه دار است که از سال۸۷ به سراسر استان‌های کشور ابلاغ شد.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین یادآور شد: بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار سبب می‌شود تا این افراد براساس عدالت اجتماعی بتوانند پس از گذشت سال‌ها از امکان بازنشستگی و خدمات درمانی برخوردار شوند.

46

کد خبر 1458335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =