وانت‌های تولید داخلی چند ستاره‌اند؟

بر اساس ارزیابی کیفی صورت گرفته در مهرماه 99، کیفیت وانت‌های تولید شده مطلوب نبوده و در حد 2 تا 3 ستاره هستند.

به گزارش خبرآنلاین، با توجه به اینکه در سال های اخیر تولید وانت در شرکت های خودروسازی، تیراژ بالایی را به خود اختصاص داده اما بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در مورد کیفیت وانت‌های تولیدی در مهر99  نشان داده که کیفیت این خودروها چندان مطلوب نیست به طوری که بر اساس ارزیابی صورت گرفته، پنج وانت موفق به اخذ سه ستاره کیفی و یک مدل وانت هم موفق  به گرفتن دو ستاره کیفی شده اند.

در سنجش کیفیت وانت‌های تولیدی، در سطح قیمتی یک؛ وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده است.

در گروه قیمتی دو نیز وانت‌ نیسان ریچ، وانت سایپا ۱۵۱، وانت کارا ۲۰۰۰ تک‌کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دوکابین تیپ ۳ نیز توانسته‌اند سه ستاره کیفی را از آن خود کنند. همچنین وانت آریسان در همین سطح قیمتی توانسته هم دو ستاره  از پنج ستاره کیفی را اخذ کند.    

بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در هفت ماهه امسال ۴۶ هزار و ۷۹۷ دستگاه وانت تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۲۲ درصدی داشته است.

 خودروسازان در سال های اخیر توانسته اند کیفیت برخی خودروهای سواری را ارتقا دهند بنابراین با توجه به جایگاه مناسب وانت در میان تولیدات داخلی، به نظر می رسد وقت آن رسیده تا خودروسازان نسبت به افزایش کیفیت این خودرو نیز اقدام کنند.

223224

کد خبر 1459429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =