پیشنهاد رئیس سابق سیا به ایران درباره ترور فخری‌زاده

رئیس سابق سیا در توئیتی نوشت: ایران بهتر است صبر پیشه کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جان برنان،رئیس سازمان سیا در دوران اوباما در رشته توئیتی نوشت: عقلانیت حکم می کند تا ایران در برابر عمل جنایتکارانه تروریسم دولتی قاتل فخری زاده تا آمدن دولت جو بایدن صبر پیشه کند.

 جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا، در مورد ترور محسن فخری زاده نوشت: «این یک عمل جنایتکارانه و بسیار غیر مسئولانه بود. این اقدام خطر واکنش مرگبار تلافی جویانه و دور جدیدی از درگیری های منطقه ای را در پی دارد.

برای رهبران ایرانی عاقلانه خواهد بود که منتظر بازگشت رهبری مسئولانه آمریکا در صحنه جهانی باشند و در برابر اصرار برای واکنش به کسانی که آن ها را مقصر این واقعه می دانند، مقاومت کنند.»

«من نمی دانم آیا یک دولت خارجی، پشت ترور فخری زاده بوده است یا نه. چنین اقدامی از طریق تروریسم دولتی، نقض آشکار قوانین بین المللی است و دولت های بیشتری را به انجام حملات مرگبار علیه مقامات خارجی ترغیب می کند. این ترورها بسیار متفاوت از حمله به رهبران تروریست ها و عوامل گروه هایی مانند القاعده و داعش است که حاکمان یک کشور نیستند و می توان آنها را به عنوان مبارزان نامشروع تحت قوانین بین المللی، هدف قرار داد تا جلوی حملات تروریستی مرگبار گرفته شود.»

310 310

کد خبر 1460424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • GB ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
  11 10
  رهبری مسئولانه!!؟؟ مثل اینکه 4 دانشمند قبلی ما در دوره اوباما-بایدن ترور شدن. مخلص کلام اینه که بگو ما ترور کنیم اما شما( ایران) بشینید نگاه کنید
 • TW ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
  8 6
  مرگ بر دمکرات
  • قاسم IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   1 0
   مرگ بر جمهوری خواه و دمکرات همشون سروته یک کرباسند.
 • FR ۰۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  1 1
  با سلام به نظر حقیر اگر دولت صبر پیشه کند تا به دست این گرگ صفتان بهانه آشوب و جنگ را ندهند تا در منطقه امنیت بر قرار باشد ودر وقت مناسب جواب دندان شکنی به این دشمنان دین داده شود