پیام صالحی در پی ترور شهید فخری‌زاده:او طراح پدافند هسته‌ای بود

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه همکاری‌های خوبی را در عرصه‌های مختلف به ویژه پدافند هسته‌ای با شهید فخری زاده داشتیم، گفت: ایشان زیرساخت‌های پدافند هسته‌ای را به نحو احسن ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی درباره شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور عنوان کرد: همکاری‌های خوبی را در عرصه‌های مختلف به خصوص در امر پدافند هسته‌ای با همدیگر داشتیم.

وی افزود: شهید دکتر فخری زاده تخصصشان تخصص فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای بود و دکترای خود را در یک پروژه خیلی خوبی تحت عنوان شناسایی نیوترون‌ها با همکاری دکتر عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی نوشتند و تز بسیار با ارزشی بود.

صالحی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد در این زمینه بیان کرد: جناب فخری زاده کارهای متنوع زیادی را انجام دادند و به اعتبار مسئولیتی که داشتند نمی‌توانستند خیلی کارهای علمی خود را منتشر کنند و تا یکی دو سال پیش هم عکس ایشان در جایی منتشر نشده بود. به همین اعتبار هم کارهای علمی که انجام می‌داد، به صورت گزارش‌های تکنیکی در خود سازمانشان بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مسئولیت شهید فخری زاده به عنوان رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع خاطرنشان کرد: ایشان بیشتر در ش.م.ح پدافند هسته‌ای فعالیت‌های گسترده‌ای داشت.

وی با ذکر این نکته که نیروهای مسلح هر کشوری دارای چنین بخشی است که بتوانند در مقابل حملات شیمیایی و هسته‌ای کشورهای دیگر پدافند انجام دهد، اظهار داشت: این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی دارد و یک مسئله علمی جدی است که آقای فخری زاده در این زمینه گام‌های بلندی را برای کشور برداشت و زیرساخت‌های پدافند هسته‌ای را به نحو احسن ایجاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس سازمان انرژی اتمی دیشب نیز در پیامی به وزیر دفاع در پی ترور شهید فخری زاده، این ضایعه دردناک را به مقام معظم رهبری و ملت ایران، تبریک و تسلیت گفت و افزود: اطمینان دارم خون آن شهید موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.

متن این پیام به شرح زیر می باشد؛

برادر ارجمند، جناب امیر حاتمی

وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

خبر ترور ناجوانمردانه برادر خدوم، شهید دکتر محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که سال‌های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقای توان دفاعی کشور کرد، موجب تأسف و تأثر عمیق شد.

اینجانب بدین وسیله این ضایعه دردناک را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، مجموعه وزارت دفاع، نیروهای مسلح و خانواده آن شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض کرده و اطمینان دارم خون آن شهید که از مدیران و دانشمندان نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور بود، موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.

و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

علی اکبر صالحی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی

گفتنی است، پیش از این نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در بیانیه‌ای ترور این دانشمند برجسته کشور را محکوم کرد.

شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر امروز (جمعه) در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.

به گزارش فارس، پیش از این وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: بعدازظهر امروز (جمعه) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و به بیمارستان منتقل شد.متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

310 310

کد خبر 1460552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =