حمایت امور مالیاتی قزوین از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از جزییات بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به شدت آسیب‌دیده از کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید حوائج، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: بنابر دستورالعمل جدید سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به اوج گیری مجدد شیوع بیماری کووید۱۹ و اعمال محدودیت های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب و کارها در شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، مشاغل و کسب‌وکارها و فعالیت‌های شدیدا آسیب‌دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا) که در شهرهای مذکور قرار می‌گیرند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.
او در خصوص مفاد این بسته حمایتی عنوان کرد: براساس این مصوبه، موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه ۱۳۹۹ لغایت یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد و نیز احکام اجرای ماده۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک ماه و نیم تمدید می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان، همچنین با اشاره به تمدید یک ماهه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم وچهارم سال۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی، اظهار کرد: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال ۱۳۹۹ تمدید می شود.
حوائج تصریح کرد: صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم تا پایان سال ۱۳۹۹ نیز براساس این مصوبه، نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی ندارد. مودیان محترم توجه نمایند مفاد این بند به کارت بازرگانی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی تسری ندارد.
او بیان کرد: کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم (وصول مالیات) تا ۱۰بهمن ماه ۱۳۹۹ برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان در خصوص دیگر مصوبات این بسته حمایتی اظهار کرد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه۱۳۹۹ لغایت یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد نیز با توجه به این مصوبه، تا تاریخ ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۹ تمدید می شود.
حوائج همچنین یادآور شد: مهلت ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده۲۷۲ قانون مالیات های مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی حداکثر تا پایان بهمن ماه تمدید می شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در پایان اظهار کرد: امیدواریم این مصوبات شرایطی را فراهم آورد تا مودیان محترم فارغ از هر گونه نگرانی، در فرصت مناسبی که ایجاد می شود به تکالیف قانونی خود عمل کنند.

46

کد خبر 1460558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =