سلامت قوه قضائیه بدون سلامت جریان وکالت امکان پذیر نیست

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: سخن گفتن از سلامت قوه قضائیه بدون سلامت جریان وکالت امکان پذیر نیست لذا نباید اجازه داد چند وکیل و قاضی ناسالم نگاه مردم به دستگاه قضایی را عوض کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست مسئولان قضایی استان با هیئت مدیره کانون وکلا و و کارشناسان رسمی و مرکز وکلا، کارشناسان ومشاوران خانواده قوه قضائیه در استان، بر استمرار ارتباط وکلای دادگستری با دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: از آنجا که وکلا به صورت مستقیم با دادگاه ها، دادسراها، اصحاب دعوا، دعاوی مختلف و پرونده های پیچیده سر و کار دارند، نظراتشان برای قوه قضائیه می تواند بسیار راهگشا باشد و معتقدیم جریان وکالت می‌تواند نقش ارزنده ای در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ایفا کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه سخن گفتن از سلامت قوه قضائیه بدون سلامت جریان وکالت امکان پذیر نیست، بر ضرورت صیانت از سلامت نهاد وکالت در کشور تاکید کرد و گفت: چرا باید اجازه دهیم چند وکیل، قاضی و کارمند ناسالم، نگاه مردم را به ما عوض کنند و این سالم سازی نیز با بخشنامه امکان پذیر نیست بلکه در میدان عمل باید اعتماد آفرینی کرد و رضایت مردم را به دست آورد.
او در ادامه افزود: کار هماهنگ مبارزه با فساد، امر بسیار مهمی است که همکاری همه بخش ها را می طلبد و سلامت قوه قضائیه بدون سلامت قاضی و سلامت نهاد وکالت بدون سلامت وکلا امکان پذیر نیست. جریان سالم قضایی همراه با جریان سالم در درون کارشناسان، وکلا و ضابطان است و مردم؛ همه ما را یک مجموعه می بینند.
 قدرتی با تاکید بر لزوم استقلال وکیل اظهار کرد: به موازات استقلال قاضی، معتقدیم وکیل هم باید استقلال داشته باشد اما این استقلال به معنای عدم نظارت نیست و نظارت بر قاضی و وکیل به معنای بی اعتمادی نیست بلکه به معنی تداوم اعتماد است و برای تضمین تداوم اعتماد و سلامت وکیل و قاضی، این سازوکار نظارتی در قانون پیش بینی شده که باید فعال باشد تا از سوءاستفاده ها جلوگیری کند.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ما تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات موجود در مسیر تعامل دستگاه قضایی با نهاد وکالت به کار می‌گیریم و تردید نداریم که با کمک شما عزیزان این مشکلات قابل رفع است. همچنین در جهت فعال تر کردن نهاد داوری در کشور مصمم هستیم و معتقدیم این موضوع به کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری کمک شایانی می‌کند.

48

کد خبر 1460629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =