تحول «زندگی قایقی» مردم شرق چین در گذر زمان

روزنامه «پیپل دیلی» در گزارشی از بهبود چشمگیر زندگی قایقی مردم در استان «فوجیان» واقع در جنوب شرق چین خبر داد و نوشت زندگی مردم قایق نشین لیانجیا که نسل اندر نسل در دهکده «شیا چی» شهر «نینگ ده» در استان فوجیان در قایق زندگی کرده اند، در حال حاضر تا حد بسیار چشمگیری بهبود پیدا کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، جنگ یو ار، مسئول حزب کمونیست در دهکده «شیا چی» که یکی از بومیان این روستا نیز محسوب می شود، هنوز هم روزهای کودکی اش در این روستا و زمانی که در قایق زندگی می کرد را به خاطر می آورد؛ او می گوید: در آن زمان من بیشتر از همه از طوفان می ترسیدم؛ والدینم برای معاش به طبیعت وابسته بودند؛ اگر می توانستند به درستی یک روز طوفانی را پیش بینی کنند، هر چه زودتر قایق را به سمت ساحل می بردند؛ ساحل کمی امن تر بود؛ اگر والدینم نمی توانستند به درستی یک روز طوفانی را پیش بینی کنند، در این صورت خانواده در دریا گیر می کردند و سرنوشتشان را می پذیرفتند!

روستاییان دهکده «شیا چی» می گویند که به زندگی مردم در خانه های چراغ دار ساحل حسادت می کردند و نمی دانستند که چه زمانی خود آنها هم می توانند در چنین خانه هایی زندگی کنند.

این آرزوی روستاییان «شیا چی» در سال ۱۹۹۷ میلادی به واقعیت پیوست؛ در طول سه سال و از سال ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ میلادی، ساخت دو دهکده جدید و شش مکان اسکان در دهکده شیا چی آغاز شد.

رئیس حزب دهکده «شیا چی» می گوید که ماهی گیران این دهکده در طول سال های اخیر صرفا به ماهی گیری نمی پردازند بلکه به پرورش آبزیان، صنعت ماهیگیری، خدمات بازرگانی و صنایع ساحتمانی نیز مشغول شده اند و درآمد آنها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است و کیفیت زندگی اشان هر روز بهتر و بهتر می شود.

درآمد سرانه روستاییان «شیا چی» از کمتر از هزار یوان در سال ۱۹۹۷ به ۲۲۸۱۴ یوان در سال ۲۰۱۹ و درآمد روستاییان این دهکده چینی از صفر به ۶۳۰ هزار یوان رسیده است.

۴۵۲۳۲۲۳۵

کد خبر 1460631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =