۱ نفر
۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
تروریسم صهیونیستی و مصونیت جهانی

ترور دردناک دانشمند برجسته هسته ای و خدمتگزار بزرگ ملت ایران در حوزه پزشکی هسته ای شهید محسن فخری زاده نشان داد که قانون جنگل جایگزین روابط انسانی و بین المللی شده است.

رژیم صهیونیستی در طول ۶ دهه گذشته صدها دانشمند هسته ای اسلامی و عربی و حتی سیاستمداران و نویسندگان مخالف نفوذ صهیونیسم جهانی را در سراسر جهان ترور کرده اما سازمان های بین المللی هیچگاه این ترورها را محکوم نکرد.

سازمان موساد اسرائیل به عنوان یک نهاد امنیتی مخوف تروریستی با استفاده از حاشیه امن و مصونیت بین المللی به هر جنایتی در جهان دست می زند اما هیچ کشوری تا کنون نتوانسته عکس العمل مناسبی در برابر این سازمان جهنمی از خود نشان دهد.

صدها تروریست اسرائیلی در سفارتخانه های این رژیم وظیفه شناسایی و تعقیب شخصیت های تاثیرگذار جهان اسلام را به عهده دارند و تیم ترور موساد با استناد به گزارش های میدانی افسران موساد مستقر در سفارتخانه های رژیم صهیونیستی مخالفان این رژیم را تعقیب و ترور می کند. آمریکا و بطور مشخص سازمان سیا که پدر خوانده موساد تلقی می شود نقشی کاملا نظارتی و گاهی عملیاتی در ترورهای موساد ایفا می کند و هیچ عملیات تروریستی اسرائیل در جهان بدون چراغ سبز رهبران سازمان سیا انجام نمی شود.

در خصوص ترور شهید محسن فخری زاده سازمان های تروریستی سیا و موساد با کمک استخبارات رژیم های مرتجع عرب از مدت ها پیش موضوع ترور این دانشمند تاثیرگذار حوزه هسته ای را در دستور کار خود قرار دادند. در جریان نشست اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که در یکی از شهرهای عربستان صورت گرفت مساله ترور شهید فخری زاده نهایی شد. از آنجائی که نتانیاهو و محمد بن سلمان به شدت نگران شکست دونالد ترامپ بودند لذا تلاش می کنند تا در ۴۰ روز باقی مانده از دوران ریاست جمهوری ترامپ برای انتقام گیری از ایران و محور مقاومت دست به هر عملیاتی بزنند.

دونالد ترامپ نیز به رژیم صهیونیستی برای انجام هر گونه عملیاتی علیه شخصیت های تاثیرگذار محور مقاومت مجوز داد و لذا ترور شهید فخری زاده آخرین آن نیز نخواهد بود و شخصیت های دیگری در مجموعه محور مقاومت در عراق، سوریه، لبنان و یمن در لیست ترور قرار دارند.

هدف از اینگونه ترورها وادار ساختن ایران به انجام یک عکس العمل شتاب زده است تا در حقیقت دونالد ترامپ با بحران آفرینی در منطقه و ایجاد یک فضای امنیتی در جهان مدت زمان بیشتری در کاخ سفید باقی بماند. متاسفانه جامعه جهانی و کشورهای اتحادیه اروپا موضع گیری منصفانه ای در قبال این ترور دردناک که نقض قوانین بین المللی تلقی می شود سکوت اختیار کرده و تنها ترجیع بند معروف خود را یعنی لزوم خویشتن داری ایران در برابر این ترور تکرار کردند.

اگر این اتفاق در اراضی اشغالی رخ می داد و ایران یکی از دانشمندان یا حتی ژنرال های اسرائیلی را ترور می کرد جامعه جهانی و کشورهای غربی همین عکس العمل را نشان می دادند؟ در چنین شرایطی شورای امنیت سازمان ملل باید بلافاصله تشکیل جلسه می داد و قطعنامه ای صادر می کرد.

این امر نشان می دهد که پدیده تروریسم از نظر آمریکا، غرب و جامعه جهانی تعریف دو گانه ای دارد و هر تروریسمی که در خدمت منافع آمریکا، غرب، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آمریکا در منطقه باشد، تروریسم "خوب" و هر تروریسمی که با منافع غرب در تضاد باشد تروریسم "بد "تلقی می شود.

در هر حال عقل و تدبیر حکم می کند که ایران باید با درایت و هوشمندی پاسخ لازم را به رژیم صهیونیستی، عربستان و آمریکا در زمان و مکان مناسب بدهد و از هرگونه اقدام شتابزده پرهیز کند.

310311

کد خبر 1460730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ایرانی IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  9 9
  تهدید عواقب داره
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  8 1
  همه فهميدن طبل تو خالي هستيد مردم هم فهميدن الكي ژست ميديد مشرو عيت پر
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  4 2
  گذشت زماني كه مردم براي شماها سينه چاك ميزدند تره هم كسي برايتون خورد نميكند بازم انتخابات جعلي بگذاريد
 • AT ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  4 0
  وقتی پمپئو در عربستاناعلام کرد ما هر وقت لازم باشد دشمنانمان را هلاک میکنیم یعنی چراغ سبز برای شروع ترور.مسئولین باید متوجه میشدند.