تیتر سه وبلاگ‌ها

 • تایوان نقطه انفجار جهان

  تایوان نقطه انفجار جهان

  سفر تحریک‌آمیز و غیرقانونی نانسی پلوسی، رئیس کنگره آمریکا به تایوان در حقیقت نوعی آتش‌افروزی در جهان تلقی می‌شود؛

 • پاییز سرنوشت در انتظار اسرائیل

  پاییز سرنوشت در انتظار اسرائیل

  درخواست رسمی آمریکا از اتحادیه اروپا برای قرار دادن حزب‌ا... لبنان در لیست سازمان‌های تروریستی، بازگشایی مجدد پرونده انفجار مرکز یهودیان در آرژانتین و اتهام زنی علیه ایران و حزب‌ا... لبنان و مقاله تحریک‌آمیز یک ژنرال جنگ‌طلب اسرائیلی برای نابودی حزب‌ا... نشان می‌دهد که آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد تجربه مجدد جنگ 33 روزه 2006 برآمده‌اند.

 • کمیته مشترک نظامی سوریه و ترکیه؛ گفت وگو با حسن هانی‌زاده

  کمیته مشترک نظامی سوریه و ترکیه؛ گفت وگو با حسن هانی‌زاده

  در سال‌های اخیر کردهای سوریه، با حمایت‌هایی خاص، شکلی از خودگردانی دموکراتیک را در مناطق شمال شرقی سوریه که دولت مرکزی بر آن کنترل ندارد، محقق کردند.

 • اسرائیل و آتش ابراهیم

  اسرائیل و آتش ابراهیم

  اکنون همه نگاه ها به سفر قریب الوقوع جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به عربستان دوخته شده است، که با هدف "غسل تعمید" محمد بن سلمان و جریان سازی علیه ایران، محور مقاومت و تشکیل یک مجموعه عبری عربی صورت می گیرد.

 • خروجی مذاکرات دوحه چه بود؟

  خروجی مذاکرات دوحه چه بود؟

  مذاکراتی که در هفته گذشته با ابتکار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه آغاز شد به رغم برخی بدبینی‌ها پیشرفت‌های نسبی داشته است.

 • ترکیه و خون‌بهای خاشقچی

  ترکیه و خون‌بهای خاشقچی

  پس از نزدیک به ۴ سال از قتل جمال خاشقچی، محمد بن سلمان برای زمینه سازی و هموار ساختن مسیر حاکمیت خود به ترکیه سفر کرد تا برای پایان دادن به پرونده این روزنامه نگار مقتول سعودی  به اصطلاح " سبیل رجب طیب اردوغان را چرب کند".

 • ریزگردها و دلیل وقوع این پدیده

  ریزگردها و دلیل وقوع این پدیده

  پدیده ریزگردها یک پدیده طبیعی نیست بلکه نتیجه وجود یک استراتژی مشترک صهیونیستی ـ ترکیه ای برای در گیر کردن کشورهای محور مقاومت با کم آبی و قحط سالی و در نهایت نابودی زیر ساختارهای توسعه عمرانی در این کشورها است.

 • اسرائیل و نفرین دهه هشتم

  اسرائیل و نفرین دهه هشتم

  ایهود باراک نخست وزیر پیشین اسرائیل پیش بینی کرد که این رژیم هشتادمین سالگرد تاسیس خود را نخواهد دید و در دهه هشتم از عمر خود دچار فروپاشی تدریجی خواهد شد.

 • اسرار طوفان صحرا

  اسرار طوفان صحرا

  دیکتاتور معدوم عراق پس از شکست خفت بار در عملیات طوفان صحرا با چراغ سبز امریکا و کمک گروهک تروریستی منافقین بیش از ۱۵۰ هزارتن از شیعیان عراق را در انتفاضه شعبانیه ۱۹۹۱ قتل عام کرد و برای مدت ۱۲ سال دیگر بر کرسی قدرت تکیه زد.

 • خلیج فارس نامی به بلندای تاریخ بشریت

  خلیج فارس نامی به بلندای تاریخ بشریت

  خلیج فارس تنها یک ابراه تجاری نیست بلکه تلاطم امواج آن حکایت از خروش طوفنده ملت بزرگی به نام ایران است که هویت این ملت، تمدنی بیش از ۶ هزار سال به عنوان پشتوانه تاریخی، پشت سر دارد.

 • انتخابات لبنان و صف‌آرایی احزاب

  انتخابات لبنان و صف‌آرایی احزاب

  انتخابات آینده پارلمانی در لبنان با توجه به صف آرایی احزاب، جریانها و طوایف موجود از حساسیت بالایی برخوردار است و جریان های نزدیک به محور مقاومت باید از نا کامی سیاسی اخوان المسلمین مصر در انتخابات سال ۲۰۱۲ وحزب اسلامی النهضه تونس که اکنون کشور تونس را وارد یک چالش سیاسی کرده درس عبرت بگیرند.

 • نگاه امام خمینی به سازمان‌های حقوق بشر چگونه بود؟

  نگاه امام خمینی به سازمان‌های حقوق بشر چگونه بود؟

  مجموعه نگاه امام خمینی، نسبت به نهادهای بین المللی مدعی دفاع از حقوق بشر چگونه بوده است؟

 • ناتوی عبری- عربی و رویاهای رهبران صهیونیست

  ناتوی عبری- عربی و رویاهای رهبران صهیونیست

  نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به برخی کشورهای حوزه خلیج‌فارس پیشنهاد تشکیل یک ناتوی عبری- عربی را ارائه داد اما با پاسخ منفی این کشورها مواجه شد.

 • ایران و اقدام بازدارندگی علیه اسرائیل

  ایران و اقدام بازدارندگی علیه اسرائیل

  سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به روسیه در چارچوب رایزنی‌های موجود بین تهران و مسکو قابل تجزیه و تحلیل است.

 • اردوغان و آشکار شدن دُم خروس

  اردوغان و آشکار شدن دُم خروس

  اکنون پس از سالها شعارهای دفاع از ملت فلسطین در ترکیه رنگ باخت و با استقبال گرمی که دولت ترکیه از اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به عمل آورد، به اصطلاح دم خروس از زیر لباس رجب طیب اردوغان بیرون زد و این بزرگترین ضربه ای است که حزب توسعه و عدالت به آرمان ملت فلسطین وارد ساخت.

 • روسیه و باتلاق اوکراین

  روسیه و باتلاق اوکراین

  علیرغم پیشروی های میدانی ارتش روسیه در برخی مناطق اوکراین و تلاش برای محاصره کامل کی یف پایتخت اوکراین هنوز ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به دو هدف نظامی و سیاسی خود دست نیافته است.

 • بحران اوکراین و درس‌های تاریخی

  بحران اوکراین و درس‌های تاریخی

  بحران اوکراین درس بزرگی برای هم پیمانان آمریکا تلقی می شود و آن اینکه نباید تحت هیچ شرایطی به وعده های فریبنده این کشور دلخوش کنند زیرا آمریکا و اروپا تنها از هم پیمانان خود برای رسیدن به اهداف تعریف شده خود استفاده می کنند و در مواقع بروز خطر عرصه را ترک می کنند.

 • اهمیت رسانه در مفهوم امنیت ملی کشورهای عربی

  اهمیت رسانه در مفهوم امنیت ملی کشورهای عربی

  علیرغم اینکه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس فاقد ساختار های دموکراتیک هستند اما به خوبی دریافته اند که با استفاده از ابزار رسانه می توانند ضمن حفظ پایداری اجتماعی و سیاسی خود تعریف جدیدی از مفهوم امنیت ملی در داخل و در سطح جهان ارائه دهند.

 • امارات و پایان رویاهای مخملی

  امارات و پایان رویاهای مخملی

  اگر رهبران امارات به بلندپروازی های خود ادامه دهند و بخواهند خارج از چترحمایتی آمریکا نقشی فراتر از حجم سیاسی خود ایفا کنند با یک سقوط اقتصادی دراماتیکی مواجه خواهند شد همچنانکه کویت در سال ۱۹۹۰ در جریان حمله رژیم صدام به این کشور که با اشاره آمریکا صورت گرفت هزینه های سنگینی پرداخت کرد.

 • آمریکا و سرنوشت دیکتاتورها

  آمریکا و سرنوشت دیکتاتورها

  همه دیکتاتورهای جهان عرب و حتی غیرعرب باید در کاخ های خود جمله زیبای حسنی مبارک دیکتاتور سابق مصر را که گفته بود هر کس پیراهن آمریکایی ها را بر تن کند سرانجام لخت و عور باقی می ماند با آب طلا بنویسند.

 • پیش‌بینی‌ها و چالش‌های روابط ایران و عربستان

  پیش‌بینی‌ها و چالش‌های روابط ایران و عربستان

  اگر روند مذاکرات ایران و عربستان که مهم‌ترین چالش آن جنگ عربستان علیه یمن است به یک خروجی قابل قبولی برسد قطعا روابط تهران و ریاض در یک فرایند زمانی کوتاه از سر گرفته خواهد شد.

 • بن سلمان به دنبال استفاده از ظرفیت ایران

  بن سلمان به دنبال استفاده از ظرفیت ایران

  ائتلاف سعودی دچار فرسایش روحی شده و ارتش عربستان به تنهایی قادر به ادامه جنگ در یمن نیست و از این رو محمد بن سلمان ولیعهد عربستان تلاش دارد تا از ظرفیت ایران برای پایان دادن به این جنگ استفاده کند.

 • نفوذ موریانه‌ای اسرائیل در کشورهای عربی

  نفوذ موریانه‌ای اسرائیل در کشورهای عربی

  آنچه که در کانون عادی سازی رابطه میان رژیم های عربی و اسرائیل مورد توجه شدید حکام عرب قرار دارد فرهنگ سازی مقوله پذیرش این رژیم غاصب به عنوان یک کشور تاثیرگذار منطقه ای است که در واقع زمینه نفوذ موریانه ای رژیم صهیونیستی در جوامع عربی را فراهم می کند.

 • عرفات مبارزی که دو بار دفن شد

  عرفات مبارزی که دو بار دفن شد

  امروز با گذشت ۱۷ سال از در گذشت مرحوم یاسر عرفات" ابو عمار" رئیس سابق تشکیلات خود گردان فلسطین هنوز این سوال برای جوانان فلسطینی باقی مانده که آیا عرفات به ارزوهای خود برای نزدیک شدن به آزادی قدس شریف دست یافت یا این آرزو برای همیشه با وی دفن شد؟

 • لبنان در دام بحران‌سازی‌های منطقه‌ای

  لبنان در دام بحران‌سازی‌های منطقه‌ای

   جرج قرداحی اکنون نیازمند یک پشتوانه شیعی – مسیحی و حتی منطقه ای برای حفظ جایگاه خود در لبنان است در غیر این صورت اگر از سمت خود استعفا یا برکنار شود لبنان به عنوان تنها کشور آزاد و دموکراتیک جهان عرب در آینده با یک سکوت گورستانی مواجه خواهد شد.

 • کودتا در کودتای سودان

  کودتا در کودتای سودان

  تنها راه برون رفت سودان از بحران سیاسی فعلی برگزاری انتخابات آزاد و تشکیل یک دولت غیر نظامی و برخاسته از اراده ملت سودان است. در غیر این صورت اگر نظامیان همچنان اصرار دارند که در قدرت باقی بمانند و راه را برای تشکیل یک نظام پارلمانی هموار نکنند ممکن است این کشور به سر نوشت لیبی دچار شود و جنگ بین نظامیان و هواداران احزاب اسلامگرا شدت گیرد.

 • آذربایجان و بازی با آتش

  آذربایجان و بازی با آتش

  اقدام اخیر مشترک جمهوری‌ آذربایجان، ترکیه و رژیم‌ اسرائیل در برگزاری مانور نظامی مشترک در نزدیکی مرزهای شمال‌غربی ایران نشان می‌دهد که آذربایجان تلاش دارد تا پای رژیم صهیونیستی را به منطقه قفقاز و دریای‌خزر باز کند.

 • سخنرانی رئیس‌جمهور و نقشه راه برجام

  سخنرانی رئیس‌جمهور و نقشه راه برجام

  سخنرانی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهورایران در فضای مجازی و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که برای نخستین بار صورت می‌گیرد، رئیس‌جمهور سخنان بسیار مهمی و نقشه راه سیاسی ایران در منطقه و در جهان و در حوزه برجام را ترسیم کرد.

 • منتظر نباشید؛معجزه‌ای رخ نمی‌دهد!

  منتظر نباشید؛معجزه‌ای رخ نمی‌دهد!

  انتظار نمی رود که در جریان نشست سران کشورهای ایران، اردن، عربستان، سوریه، مصر، کویت، ترکیه و عراق معجزه ای رخ دهد اما حداقل منطقه به سمت کاهش تنش و آتش بس سیاسی و رسانه ای میان کشورهای منطقه حرکت خواهد کرد.

 • هدف اسرائیل، تحریک تهران

  هدف اسرائیل، تحریک تهران

  تحولات منطقه سرعــت و شتاب شدیــدی بـه خود گرفته و شاهد وقوع تحولات پشت سر هم هستیم.