تیتر سه وبلاگ‌ها

 • آذربایجان و بازی با آتش

  آذربایجان و بازی با آتش

  اقدام اخیر مشترک جمهوری‌ آذربایجان، ترکیه و رژیم‌ اسرائیل در برگزاری مانور نظامی مشترک در نزدیکی مرزهای شمال‌غربی ایران نشان می‌دهد که آذربایجان تلاش دارد تا پای رژیم صهیونیستی را به منطقه قفقاز و دریای‌خزر باز کند.

 • سخنرانی رئیس‌جمهور و نقشه راه برجام

  سخنرانی رئیس‌جمهور و نقشه راه برجام

  سخنرانی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهورایران در فضای مجازی و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که برای نخستین بار صورت می‌گیرد، رئیس‌جمهور سخنان بسیار مهمی و نقشه راه سیاسی ایران در منطقه و در جهان و در حوزه برجام را ترسیم کرد.

 • منتظر نباشید؛معجزه‌ای رخ نمی‌دهد!

  منتظر نباشید؛معجزه‌ای رخ نمی‌دهد!

  انتظار نمی رود که در جریان نشست سران کشورهای ایران، اردن، عربستان، سوریه، مصر، کویت، ترکیه و عراق معجزه ای رخ دهد اما حداقل منطقه به سمت کاهش تنش و آتش بس سیاسی و رسانه ای میان کشورهای منطقه حرکت خواهد کرد.

 • هدف اسرائیل، تحریک تهران

  هدف اسرائیل، تحریک تهران

  تحولات منطقه سرعــت و شتاب شدیــدی بـه خود گرفته و شاهد وقوع تحولات پشت سر هم هستیم.

 • تونس و بازگشت به دیکتاتوری

  تونس و بازگشت به دیکتاتوری

  ناظران سیاسی پیش بینی می کنند که در آینده،" قیس سعید" رئیس جمهوری تونس ناچار است یا قدرت را به نیروهای مسلح واگذار کند مانند آنچه که در سال ۱۹۹۱ در الجزایر رخداد و طی آن ارتش قدرت را از جبهه نجات اسلامی به رهبری شیخ عباس مدنی خارج کرد، یا با انحلال پارلمان یک انتخابات زود هنگام برگزار کند.

 • عراق در کشاکش مذهب و قومیت‌گرایی

  عراق در کشاکش مذهب و قومیت‌گرایی

  نشست سران مصر، عراق واردن در بغداد که به شکل گیری یک بلوک عربی در حوزه اقتصادی منجر شده نشان می دهد که رژیم های عرب همچنان تلاش دارند تا عراق را از حلقه مذهب گرایی خارج و به حوزه قومیت گرایی عربی انتقال دهند.

 • تبعات استعفای الحریری

  تبعات استعفای الحریری

  سعد الحریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید لبنان تهدید کرد که اگر خواسته های وی برای تشکیل کابینه مورد توجه قرار نگیرد از ادامه تلاش برای شکل گیری این کابینه منصرف خواهد شد.

 • اسرائیل پس از نبرد غزه

  اسرائیل پس از نبرد غزه

  جنگ اخیر رزمندگان فلسطین و ارتش رژیم اسرائیل ثابت کرد که این رژیم علیرغم بر خورداری از یک مصونیت بین المللی فاقد عمق استراتژیک است و این موضوع، یک چالش امنیتی برای اینده اسرائیل تلقی می شود.

 • نزدیک‌شدن به ایران و سوریه؛سعودی به دنبال چیست؟

  نزدیک‌شدن به ایران و سوریه؛سعودی به دنبال چیست؟

  دیدار محرمانه سهپبد خالد الحمیدان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت عربستان از دمشق و گفتگو با مقامات سوریه از تغییر نگاه عربستان نسبت به فضای منطقه و محور مقاومت حکایت دارد.

 • آیا عربستان در مذاکره با ایران جدی است؟

  آیا عربستان در مذاکره با ایران جدی است؟

  روزنامه انگلیسی فاینانشال تایمز در گزارشی از وجود گفتگوی رودر رو بین دو هیات ایرانی و سعودی در بغداد پایتخت عراق برای آغاز فصل جدیدی از روابط دوستانه بین تهران و ریاض خبر داد.

 • عربستان و اهداف طرح صلح

  عربستان و اهداف طرح صلح

  فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض طرح صلحی برای پایان دادن به جنگ ۶ ساله عربستان علیه مردم بی دفاع یمن ارائه داد.

 • بن سلمان، شتری که بر زمین افتاد

  بن سلمان، شتری که بر زمین افتاد

  در ادبیات عرب یک ضرب المثل قدیمی همواره بر زبان ها جاری است و آن اینکه هر گاه شتر بر زمین می افتد چاقوها برای کشتن وی فرود می آیند.

 • عراق و بازگشت دایناسورها

  عراق و بازگشت دایناسورها

  شبکه های ماهواره ای عربستان سعودی اخیرا با پخش مصاحبه های جهت دار و هدفمند از رغد صدام حسین دختر دیکتاتور معدوم عراق تلاش کرده اند تا از وی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار در عرصه های سیاسی و اجتماعی منطقه و عراق ترسیم کنند.

 • لبنان،وارد مرحله خطرناکی شده است

  لبنان،وارد مرحله خطرناکی شده است

  فضای سیاسی لبنان پس از ناکامی سعد الحریری نخست وزیر پیشنهادی این کشور در تشکیل کابینه جدید وارد مرحله خطرناکی شده زیرا تقابل طیف های سیاسی برای سهم خواهی در کابینه جدید موجب دخالت اشکار قدرت های خارجی در مسائل داخلی لبنان شده است.

 • بایدن بن سلمان را به میز محاکمه می‌کشاند؟

  بایدن بن سلمان را به میز محاکمه می‌کشاند؟

  خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از کاخ سفید و پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به شدت نگران کرده است.

 • ناکامی بن سلمان درباره ایران و قطر

  ناکامی بن سلمان درباره ایران و قطر

  نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلا عربستان که با حضور امیر قطر، امیر کویت و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برگزار شد دو هدف اصلی را دنبال کرد.