رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی گلستان/ تردد در جاده‌های استان ۴۰ درصد کمتر شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه میزان ترددها در جاده‌های استان از زمان اعمال محدودیت‌های کرونایی ۴۰ درصد کمتر شده است، گفت: همه پروتکل‌های بهداشتی برای استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری رعایت می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : مهدی میقانی  اظهار داشت: با آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذرماه، نرخ تردد در جاده‌های استان ۴۰ درصد کاهش یافت.

وی افزود: یک هفته قبل از شروع محدودیت‌ها نرخ تردد در جاده‌های استان ۳۳۲ بود که با شروع طرح به ۲۰۱ رسید اما پس از آن روند افزایشی را طی کرد.

وی ادامه داد: روز جمعه نرخ تردد مجددا کاهشی شد و به ۱۷۰ رسید اما در دو روز گذشته تعداد ترددها بیشتر شد اما در مجموع شاهد کاهش ۴۰ درصدی ترددها در جاده‌های استان بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان در خصوص نحوه استعلام از سلامت مسافران قبل از استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری، گفت: در حمل و نقل جاده‌ای یک امکانی فراهم شده که شرکت‌های مسافربری برای صدور بلیط و صورت وضعیت با ارائه کد ملی توسط مسافران استعلام بگیرند.

میقانی تصریح کرد: این استعلام سلامت از طریق سامانه سروا که به بانک‌های اطلاعاتی متصل است انجام می‌شود تا مشخص کند آیا این مسافر مجاز به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری است یا خیر.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با همکاری شرکت‌های حمل و نقل برون شهری و جدیت ما، پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل در ناوگان رعایت شده و کارشناسان بهداشت هم آن را تأیید کرده‌اند، ما هم برای جلوگیری از هر گونه تخلف تذکرهای لازم را داده‌ایم.

وی یادآور شد: رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی ممکن است در ظاهر باشد، اما استعلام در سامانه سروا مهم است که خوشبختانه به خوبی جا افتاده به طوری که به یکی از مسافران که استعلامش مورد تأیید قرار نگرفت خدمات ارائه نشد.

48 

کد خبر 1461341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =