تمرکز بر افزایش تاب‌آوری خانواده‌ها در مقابله با کرونا ضروری است

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا و رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز با بیان آماری از میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا گفت: با اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند اعمال محدودیت های کرونایی شاهد روند کاهشی بیماری در سطح استان بوده‌ایم.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «نورمحمد فردی» با بیان این مطلب در جلسه شورای اطلاع رسانی استان ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت پرافتخار شهید هسته‌ای، دکتر «محسن فخری زاده» اظهار داشت: استکبار باید بداند شهادت شهدای هسته‌ای نه تنها موجب عقب‌نشینی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی از اهداف و آرمان های والای انقلاب نمی‌شود بلکه اراده آنان را برای گام برداشتن بر تحقق آن اهداف قوی تر می کند.

وی با اشاره به تلاش دکتر فخری‌زاده پژوهشگر و دانشمند ایرانی که طی ماه‌های اخیر وقت خود را عمدتا صرف پژوهش و ساخت کیت های تشخیص کرونا کرده بود، افزود: در مسئله تحریم ناجوانمردانه اقتصادی علیه ایران مقوله خودکفایی در کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باعث شده دشمنان نظام و انقلاب از هر طریق تلاش کنند تا انگیزه لازم را از جوانان و فعالان عرصه های مختلف بویژه در عرصه علمی و اقتصادی بگیرند بنابراین برای تحقق اهداف خود حتی دست به جنایت و ترور نیز می زنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز تاکید کرد: در چنین شرایطی که کشور درگیر موضوعات مهمی همچون تحریم و مقابله با بیماری کرونا است شایسته است مردم همیشه در صحنه با تداوم همراهی های خود در رعایت دستور العمل های بهداشتی بار سنگینی را از دوش مسئولان بویژه کادر بهداشت و درمان بردارند.

وی در خصوص تمهیدات دولت در خصوص تعطیلی برخی اصناف و کاهش حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، دولت بنایی برای تعطیلی کامل ادارات ندارد بلکه اتخاذ تدابیر مناسب از سوی مدیران دستگاه‌ها با توجه به وضعیت قرمز، نارنجی و زرد باید برای کاهش حضور کارکنان مدنظر است که باید بیش از پیش مورد توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد.
فردی از همراهی اصناف و گروه‌های مختلف بازار در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین کاهش ساعات کاری و برخی تعطیلی اصناف خاطر نشان کرد: قطعا همراهی مردم در رعایت و اجرای تدابیر پیش‌بینی شده می‌تواند این بیماری را در کشور و استان ریشه کن کند. نکته قابل تامل در این میان آن است که در هر کاری که مردم پیشقدم باشند قطعا موفقیت در آن حاصل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان به ویژه در حوزه‌های اقتصادی پرداخت و گفت: اطلاع رسانی به هنگام از اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف بویژه در حوزه اقتصادی از جمله تشدید و تقویت نظارت و بازرسی ها بر بازار کالاهای اساسی از جمله مرغ و روغن که طی هفته های گذشته موجب نارضایتی مردم شده است، امری ضروری است که باید با استفاده از توان نیروهای بسیجی بتوان بر این موارد نیز فائق آمد.

امیدآفرینی در جامعه و روحیه بخشی به مردم با هدف کاهش استرس در شرایط فعلی، تمرکز بر افزایش تاب آوری خانواده‌ها در مقابله با کرونا و تبعات ناشی از آن، بازخوانی و تبیین سیاست های کلی سلامت و توجه به مؤلفه‌های مختلف از جمله؛ تغذیه سالم، تحرک، جلوگیری از استرس، تقویت سیستم ایمنی بدن، تولید، توزیع و نظارت بر فرآیند تامین کالای مورد نیاز مردم و همچنین اطلاع رسانی مناسب با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همراهی مردم برای کمک به سلامت جامعه بخش دیگری از سخنان رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز در این جلسه بود.

46

کد خبر 1461365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =