چرا وقتی دانشمندان ترور شدند در آن زمان هیچ اعتراضی به ادامه مذاکره با سرپرستی سعید جلیلی نشد؟/نفوذی‌ها را در میان تندرویان جستجو کنید

ترور جنایتکارانه و وحشیانه ی شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، بار دیگر مردم کشورمان را عزادار کرد و دشمنی دنباله دار و پر رنگ استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی با ایران را به نمایش گذاشت.

نشانه های مهمی از نقش رژیم صهیونیستی در این ترور وجود دارد و ایران حق اقدام تلافی جویانه را برای خود محفوظ می داند. بلا تردید ناکامی رژیم تروریستی آمریکا در به زانو درآوردن مردم کشورمان بواسطه ی تروریسم اقتصادی و شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دشمنان نظام اسلامی را بر آن داشته است تا مسیرهای دیگری را برای رسیدن به اهداف پلید خود، آزمایش کنند. پیروزی بایدن در راس حزب دمکرات آمریکا و اظهارات مثبت او و دستیارانش در امور مربوط به ایران از جمله بازگشت به برجام، موجب نگرانی دیپلماسی و برجام ستیزان خارجی و داخلی شد و اقدام برای ترور شهید فخری زاده با هدف جلوگیری از هر گونه گشایشی مرتبط با ایران در جامعه ی جهانی، توسط دشمنان خارجی برجام و دیپلماسی صورت گرفت. دیپلماسی و برجام ستیزان داخلی نیز فرصت را غنیمت شمرده و با حمله به دیپلماسی باوران و برجام آفرینان، خواهان بسته شدن مسیر دیپلماسی با ممنوعیت هرگونه مذاکره احتمالی در آینده، خروج از برجام و توقف هرگونه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی، هستند تا تکمله ای برای رسیدن به هدف مشترک بزنند.

این همکاری نانوشته و کارشکنیها از زمان آغاز مذاکرات هسته ای میان 1+5 با ایران و توافق برجام وجود داشته است که نهایتا به خروج ترامپ از برجام و پیگیری سیاست فشار حداکثری علیه مردم کشورمان منجر گردید. آنها بدنبال تداوم تشنج و شاید پررنگتر شدن تنش در روابط میان ایران و غرب به ویژه آمریکا در دوره بایدن هستند تا به گونه ای مانع از رویکرد جدید در آمریکا و کاهش فشارهای حداکثری آمریکا علیه مردم مظلوم کشورمان شوند و بتوانند ماهی مورد نظر خود را از آبهای گل آلود صید کنند.  

مخالفین داخلی همیشه در کمین نشسته اند تا با رخ دادن هر اتفاق با ربط و بی ربطی، دیپلماسی باوران و برجام آفرینان را آماج حملات خود قرار دهند. اگر بپذیریم که دشمنان خارجی، هدایتگر دیپلماسی یا برجام ستیزان داخلی نیستند، باید اعتراف کنیم که شناخت خوبی از روحیات آنها پیدا کرده اند و از تحرکات و مواضع آنها در راستای اهداف پلید خود بهره برداریهای کلانی می کنند. برای نمونه رابرت اینهورن، عضو ارشد و کارشناس منع گسترش در موسسه بروکینگز می گوید: «تندروها در ایران این اقدام (ترور شهید فخری زاده) را فرصتی برای تشدید مخالفت با مذاکره با آمریکا و زنده کردن برجام خواهند شمرد.» در دو روز گذشته تندروهای داخلی، «مذاکره» یا «برجام» را بعنوان عامل ترور شهید فخری زاده معرفی کرده و در مقابل برخی از دفاتر استانی وزارت امور خارجه تجمعاتی برگزار کردند. باید پرسید، اگر مذاکره یا برجام موجب ترور شهید فخری زاده شده است، پس عامل ترور شهیدان گرانقدر: اردشیر حسین‌پور، علی‌محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی‌روشن که در زمان دولت مورد حمایت تندروها صورت گرفت، چه بوده است؟ چرا در آن زمان هیچ اعتراضی به ادامه مذاکره با سرپرستی سعید جلیلی نشد؟ چرا در آن زمان دولت یا وزارت امور خارجه متهم به سازشکاری نشدند؟ و ...

یکی از نمایندگان مجلس که در اتهام زنی های بی پایه و اساس ید طولایی دارد و معلوم نیست چرا در زمین دشمن بازی کرده و به منافع و امنیت ملی بی توجه است، طی توئیتی نوشت: «جناب روحانی در زمان ریاست شما بر قوه مجریه و با اصرار دشمن و تاکید شخص جنابعالی دانشمند هسته‌ای کشورمان دکتر ‎محسن فخری زاده با آمانو ملاقات داده شد، قطعا روزی باید در محکمه عدالت پاسخگو باشید که این چنین راحت سرمایه های کشور را در دسترس جاسوسان و قاتلان موساد قرار دادید.» این در حالی است که بنابر اعلام رسمی سازمان انرژی اتمی اساسا چنین ملاقاتی صورت نگرفته است. نماینده دیگری که بر کرسی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تکیه زده و باید بیش از همه مراقب مکر دشمنان در تفرقه افکنی باشد، در بخشی از توئیت خود نوشت: «ای کاش سیاسیون و کاسبکاران مذاکره هم به اندازه دشمنان بر اهمیت مسیر شهید فخری زاده در تامین و تضمین منافع ملی و حیاتی ملت واقف بودند و خطر نفوذ را جدی میدانستند.» باید گفت خطر نفوذ جدی است، ولی افرادی می توانند نفوذی باشند که در راستای اهداف دشمنان با تندروی های خود به تفرقه افکنی پرداخته و بر خلاف سخنان رهبر معظم انقلاب به مسئولین دیپلماسی کشورمان حمله می کنند. برای نمونه رهبر انقلاب بارها از دکتر ظریف رئیس دستگاه سیاست خارجی که هدایت مذاکرات را بر عهده داشته است با تعابیری چون «فرزند انقلاب، امین، غیور، شجاع، متدین، خستگی‌ناپذیر، مدافع اهداف، باوجدان و صاحب احساس مسئولیت و دوست عزیز» خطاب کرده اند.

در پس ترور شهید فخری زاده چه نکته حایز اهمیت است:

1-  حمله به دیپلماسی باوران و برجام آفرینان تنها به تضعیف جایگاه آنان در مقابل دشمنان ایران منجر می شود و خدمتی بزرگ به دشمنان ایران است. اگر مجریان سیاست خارجی مجبور به صرف بخشی از توان خود برای پاسخگویی به اتهامات بی پایه و اساس مطروحه در رسانه ی ملی یا مجلس نکنند، قطعا تمامی توان آنها به مبارزه با بدخواهان نظام اسلامی در سطح جهانی و تامین حداکثری منافع و امنیت ملی صرف خواهد شد.

2-  ورای بازیهای سیاسی، باید اذعان نمود که ترور شهید فخری زاده حفره یا شکاف امنیتی بزرگ در داخل ایران را نشان می دهد و رفع این شکاف باید بالاترین اولویت در کشور باشد. در درجه نخست باید منابع اطلاعاتی و شبکه گسترده جاسوسان دشمن را شناسایی کرده و راه نفوذ را بست. جدال‌های جناحی بر سر انتقام یا برجام، دامیست برای سرپوش گذاشتن بر این حفره. باید دور زد، برگشت و سیستم را پاکسازی کرد. این بار باید نفوذیان را در میان افرادی جستجو کرد که خود را انقلابی تر از همه جا زده و تندترین شعارها را علیه رژیمهای تروریستی آمریکا و صهیونیسم می دهند. قطعا این افراد در پشت شعارهای تند خود علیه دشمنان ایران مخفی شده اند تا بهتر به اهداف ضد ایرانی خود برسند. این افراد باید شبیه خاوری باشند که چفیه بر دوش داشت و روی در اتاقش نوشته بود، "بدون وضو وارد نشوید"؛ او بعد از نماز جماعت فریاد می‌زد، "دعای فرج یادت نره. ...."

3-  سکوت مرگبار کشورهای اروپایی بار دیگر استاندارد دوگانه ی آنها را در قبال حقوق بشر و تروریسم به نمایش گذاشت. رویکرد دوگانه ی آنها موجب تشدید اقدام‌های تروریستی و ضد بشری رژیم صهیونیستی، شده است و بلاتردید غرب در اینگونه اقدامات ضد بشری سهیم است.

در پایان باید گفت: در جامعه ی بین الملل دوست و دشمن دائمی وجود ندارد و منافع ملی هدایتگر تمامی کشورها در سیاست خارجی است. بنابراین آنچه باید سیاست خارجی کشور را تنظیم کند، منافع ملی با حفظ اصول و در نظر داشتن «عزت، حکمت و مصلحت» است. «چشمها را باید شست/جور دیگر باید دید.»

*کارشناس سیاست خارجی و روابط بین‌الملل

310 310

کد خبر 1461608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 50
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  مذاکره جلیلی با غربی ها ازسر اقتدار و کنشمندی بود ولی مذاکرات حضرات با کلاس فعلی برای امتیازدهی هرچه بیشتر به طرف های مقابل و در یافت وعده موقتی رفع تحریم ها است که شد آنچه نباید میشد ... خلط بحث نکنیم . نتایج گویای واقعیت هاست . تعصب را کنار بگذاریم .
  • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   جلیلی مذاکره نمیکرد از خاطرات جنگ برای خارجی ها تعریف میکرد و کشور تو منجلاب تحریم فرو میرفت.
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   139 7
   هر بار که جلیلی از مذاکره بر می گشت ما با یک محدودیت جهانی جدید روبرو می شدیم. یعنی ایشان بدون آن که خودش بفهمد به رژیم صهیونیستی و آمریکا امتیاز می دادند و البته هیچ امتیازی هم نمی گرفتند.
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   12 68
   نه اینکه با برجام و کلی کش و قوس و هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکن تمام تحریم ها و محدویت ها لغو شد دلار شد 30 تومن و کشور شد صبح بدون تحریم !!!! امان از سادگی شما جماعت خودبرتر پندار
  • ایرانی IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   59 2
   شما که دست آقای کریمی قدوسی را از پشت بستید!
  • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   64 2
   این‌ خود جلیلیه
  • رحمن GB ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   0 0
   من هم‌ با شما موافقم در بودن جلیلی چیزی بدست غربیها نداد و زیر بار تعهد نمیرفت در حالی که سولانا میگفت از دست جلیلی میخواستم او را از پنجره بیرون بیندازم
  • اصولگرای دو آتیشه IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   7 1
   بن سلمان،بنیامین، اصولگرا، پیوندتان مبارک
  • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   7 0
   اصلا دو تا كلمه زبان خارجي بلد بود كه مذاكره كنه ؟
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
   0 0
   إیلی کوهین را می‌شناسید؟ ممکن است او را نشناسید اما با روش کار او برای نفوذ آشنا هستیم . نام او " إیلی کوهین " بود . اما در سوریه او را به نام " کامل امین " می‌شناختند . مردی تندرو و مخالف اسرائیل ! اما در اصل مأمور مخفی اسرائیل که تا یک قدمی نخست وزیری سوریه رفت . در مجلس ملی سوریه فریاد می‌زد و اسرائیل را به هزار کار کرده و نکرده متهم می‌کرد ، اما شب‌ها در خانه ، برای اسرائیل اطلاعات بسیار سود مندی را می فرستاد . دستور العمل از تل اویو می‌رسید و آن فقط یک چیز بود : "شلوغ کن و وانمود کن دشمن قسم خوردۀ اسرائیل هستی ! دو چیز ، او را گرفتار کرد : اول ، شنود تصادفی پیامهایش به اسرئیل... دوم ، این که هر چه می‌گفت و می‌خواست ، در نهایت ، به سود اسرائیل بود . در واقع هنر این مرد آن بود که خواسته‌های اسرائیل را به بهترین شکل ، در قالبی ضد اسرائیلی بیان می‌کرد و در راستای تحقق آن می‌کوشید . خوب فکر کنید ! چند نفر ایلی‌کوهین در کشور ما وجود دارد؟
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  این مشکل باید ریشه ای حل بشه. باید افرادی که به قیمت منافع شخصی و جناحی حاضرند منافع ملی رو نادیده بگیرند شناسایی و از مسئولیتها کنار گذاشته شوند. این افراد هم به اندازه افراد فاسد و نفوذی برای کشور مضر هستند.
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  مذاکرات دوران جلیلی برای گرفتن وقت و افزایش توان هسته‌ای بوده نه عجله برای تصویب برجام ودادن امتیازات بدون اینکه حتی یک امتیاز گرفته شود برجام فقط برای تصاحب مجلس و دولت توسط کاسیان برجام بوده
  • یاس IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   85 24
   کاسب برجام؟ چطوری دلواپس؟ رو دلارایی که 30 تومن خریدی بدجور تو ضرری نه؟ سواد داری که ایشالا؟ یا نه شماهم رفیق آقای آنی ور، آنی تایمی! برو گزارش آژانس رو بخون تا بفهمی امتیاز دادیم یا نه امتیاز گرفتیم!
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   13 58
   جناب یاس .... اقتصاد کلان کشورمان با اینهمه منابع ارزشمند به چند خط از صفحات برجام گره زده شده که دلار با این گره شوم داره پایین و بالا میشه ..... تاریخ در مورد ضعف و انکسار ما قضاوت خوبی نخواهد کرد
  • GB ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   0 0
   جناب یاس.دوره آحمدی نژاد که داشت تموم میشد عبارت کاسبان تحریم از سمت شماها باب شد..حالا سوال دارم با دلار 3500 کاسب تحریم شدیم اما دلار 3500 تومنی الان به 30 هزار تومن شده.بماند دلارهای 4200 جهانگیری در یک برهه زمانی و نیز دلار 10هزار تومنی و بعد دلار15 هزار تومنی .بماند افزایش بیش از حد تحریمها که طرف مقابل هر چی زد ما وایستادیم تماشا کردیم-دولت روحانی با غنی سازی 20 درصد برای مذاکره حالا دولت بعد از روحانی با چی میخواد برای مذارکره؟
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  49 45
  من به شما میگم چرا؟به این خاطر که ۱.مذاکرات شما بیشتر دادن بوده تا گرفتن.۲.دروغگو تر از شما جماعت در تاریخ ایران سراغ نداریم.۳.شما با خودتان هم رو راست میستید چه برسه به مردم.۴.عزت نفس ندارید وبس
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  67 37
  چون اون موقع قرار نبود برنامه هسته ای ایران در قبال هیچ از بین بره.
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  92 48
  بسیار جمله قشنگی است نفوذی ها درون تندروهای فریاد کش و بی منطق هستند .اول نظام باید تکلیف اینها را مشخص کند .
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  وقتی صراحتا رییس جمهور را تهدید به استخر فرح (هرچند که اون بنده خدا استخر نداشت)کردن چرا هیچ کس با اونا برخورد نکرد. واقعا معلوم نیست اینها عناصر کدوم کشور خارجی هستن و مدعی ارزشی
 • یاس IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  81 8
  تمام نفوذی ها همین عوامل موساد بین تندروهان. دیر یا زود میفهمید! همونهایی که تا دلار پا به کانال 24 تومان گذاشت نتونستن طاقت بیارن! همونهایی که اصلا منافع ملی ذره ای براشون اهمیت نداره و متاسفانه الان تو همه نهادهای قدرت از جمله نظامی، مجلس و صدا و سما عوامل زیادی دارن! تا اینها در راس کارن وضع همینه!
  • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   14 18
   دلاری که با گره برجام پایین بیاد و بالا بره به درد توسعه کشور نمی خورد ... این گره رو باید قطع کرد
  • یه ایرانی IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   4 0
   همه خوب میدونیم که قیمت دلار ربطی به تحریم . برجام نداره . قیمت دلار و بالا رفتن ان همانطور که خیلی از حضرات گفتن روش دولت برای کسب درامد از جیب مردم هست . دولتی که درامد نداشته و بخاطر عدم تصویب fatf هم نتونسته پولهای بلوکه ایران رو ازاد کنه .
 • نیما IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  53 20
  نظام باید با خودش روراست باشه اول! مطمئنا آدرس فخری زاده رو همین عوامل تندرو داشتم و دادن! همین هایی که براشون مهم بود که به هر قیمتی دوباره مذاکره ای شکل نگیره و براشون ذره ای هم جون امثال آقای فخری زاده اهمیت نداره!
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  78 13
  چون هنرشان فقط بیچاره کردن ملت است . همین امروز در مجلس ده درصدی مصوبه ای انجام دادند که دلار بالا رفت . اینان منتخبین ملت نیستند و به فکر مردم هم نیستند.
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  27 72
  چون در زمان مذاکرات‌ جلیلی .مذاکره کنندگان ایرانی دست پیش داشتند . اگر میخواستند بر جام را قبول کنن امتیازات بیشتری از مذاکره کنندگان دوره ظریف داشتن اما میخواستن امتیاز بیشتری بگیرند .که متاسفانه با این کارآمدن دولت آقای روحانی و عوض شدن مذا کره کنندگان برجام در دولت جدید قبول و داشته هایمان را دودستی تقدیم ۵+۱ کردیم .
 • US ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  51 3
  نفوذی ها برای کاسبان تحریم و اسراییل کار مییکنند
 • US ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  17 33
  مجلس داره فقط هزینه ای که کشور ۷ساله برای تقریبا هیچ داده رو اعاده میکنه،به قول رییس دولت تا حرف از اقدام منطقی میشه یه عده میگن ما ترسیدیم ما لرزیدیم ،به جهنم برید جایی که گرمتان شود
 • ناشناس IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  9 45
  چون دقیقا بعد از فتنه بود و فتنه گران عامل بودند
 • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  37 0
  چرا هیشکی نمیگه اسناد وزارت اطلاعات دست احمدی نژاد چی شد
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  38 4
  مثال خاوری اخر مطلب عالی بود واقعا باید قاطی تندروها دنبال نفوذی ها گشت خائنان به وطن
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  8 14
  نتیجه مذاکرات شما رو که داریم می بینم.
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  41 5
  نتیجه این طرح امروز مجلس را در بازار ارز ببینید ایا گران شدن ارز به نفع مردم عادی یا محتکران اختلاسگرا و صحبان ثروت های باد اورده که جیب مردم را خالی کردند و مردم را فقیر کردند
 • ن IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  40 5
  اتفاقا چند سالی با برجام زندگی خوب میگذشت حتی در فکر خرید ماشین خارجی بودیم . تا اینکه موشک بازی شروع شد و ترامپ اومد و همه چی بهم ریخت . ولی خیلیها چنان پولدار شدن که نگو از ما بهترون برجام و دوستی با دنیا رو نمیخوان . دست از جناح بازی بردارید ایران میتونه دشمن نداشته باشه ولی نمیخواد چرا ؟ فقط فکر کنید .
  • یه ایرانی IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   2 0
   چون نون یکسری ها در گرو وجود همین مشکلات هست . و گرنه کدام ادم با شرفی حاضر میشه که مردمش مضحکه تمام دنیا بشن و درگیر روزمرگی هایی که هیچ جای دنیا وجود نداره مثل قحطی روغن نباتی یا قیمت مرغ و .... این مشکلات خنده دار حتی توی همان فلسطین اشغالی بقول اقایون وجود نداره
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   2 0
   ترامپ از همکن ۹۶ گفت از برجام میام بیرون کاری ب موشک نداشت الانم تام کاتن گفتهبرجام جدید با دموکراتها دوام نداره
 • علی DE ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  1 1
  بهتر نیست که بگیم درد یک بار شیون یکبار از کجا معلوم بایدن اومد و توافق هم کرد و بعد از رفتنش دوباره رئیس جمهور بعدی امریکا برجام را به هم نزد دلار زمان احمدی نژاد با تحریم ها و غیره از هزار تومن به سه هزار تومن رسید دردش همون بود باید کشور میساختیم و رو پای خودمون میبودیم الان اقتصاد پیشرفته ای داشتیم غیر از نفت خیلی چیزهای دیگر برای صادرات میداشتیم مثال میزنم اگر ما بلد نباشیم ماشین بسازیم و کشورهای دیگه بگن باید فلان کارها و تحقیرها بشید تا به شما ماشین بدیم و سر هر بهانه ای میتونن دوباره این ماشین به ما ندن پس بهتر نیست ما چند سال سختی بکشیم و بدون ماشین باشیم و خودمون بسازیم ساختن کشور هم اینجوریه ثانیا برا توافق کردن دوباره باید اسامی دانشمندانمون هم بدیم و باز اونا ترور کنن مثل بلایی که سر صدام و خیلی های دیگه اوردن همه سلاحههاشون گرفتن و ظرف ده روز عراق را اشغال کردن بحث برجام هم آخرش همینه و آیندگان دوباره ما رو هم مثل همون شاهان بی عرضه ای که خاک کشورمون رو واگذار کرد قضاوت خواهد کر
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  1 1
  امروز به لطف مجلس دوباره قیمت دلار و طلا بالا رفت تا ما روی آسایش نبینیم
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  2 1
  کاسبان برجام عزیز آنچه که عیان است چه حاجت به بیان هستش دلاروخودرو مرغ تخم مرغ گوشت روغن آهن آلات مسکن بیکاری جوانان هزینه درمان بنزین یارانه های حذف شده وثابت مانده لبنیات بازهم بگم طرفداران برجام یک عده شکم سیر هستند که درد مردم رو نمیفهمند
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  روغن چند شده....
 • علی IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  خدا بیامرزه ماکیاول را. مهم رسیدن به قدرت و برای دست یابی به ان هر کاری از نظر جناح ارزشی جایز است مثل دروغ. تهمت. وارونه جلوه دادن حقیقت و..
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 2
  ما که با عهد نامه برجام همه چی رو دوستی تقدیم کردیم و در مقابل هم اتفاق اقتصادی خاصی را در داخل ندیدیم . کاری به مجلس و این بحث ها هم نداریم سوال از طرفداران مذاکره اینه که چرا با وجود تسلیم شدن ما در برجام باز هم شاهد ترور هستیم ؟؟؟
 • GB ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  20 1
  چرا ان زمان متوقف نشد؟ خیلی واضح و روشن است. چون رییس بزرگ یعنی اسراییل و عربستان و امریکا ان زمان به نوچه های داخلی دستور نداده بودند. الان دستور دادند و لذا تندروها فعال شدند و کفن پوش!
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  این افراد باید شبیه خاوری باشند که چفیه بر دوش داشت و روی در اتاقش نوشته بود، "بدون وضو وارد نشوید"؛ او بعد از نماز جماعت فریاد می‌زد، "دعای فرج یادت نره. ...."!!!!! امان از مردم ظاهربین و جوگیر! اینا رو خودت دیدی که نوشتی؟! احتمالا اعتقادی هم به اون دنیا و جواب دادن در مورد حق الناس نداری! قضیه خاوری و اختلاس 2800میلیاردی دقیقا قضیه دزدی بود که خودش رو قاتی جماعت کرد و داد زد: آی دزد! بگیریدش! مردم از همه جا بی خبر هم باور کردند!
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  اگه بعد از برجام موشک پرونی نمیکردین و اجازه میدادین دوتا شرکت امریکایی هم بیان سرمایه گذاری کنن ترامپ نمیزد زیر برجام. همه کشورها اومدن ولی به امریکا اجازه ندادین، گفتین ماشیناشون سنگین و پرمصرف و پر استهلاکن! بعد حالا میگین برجام بدرد نمیخورد
 • محمد IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  این نکات رو همه مردم بش واقفند فقط نمایندگان خودشون رو به نفهنی زدن و برای خودشون در پی منافع هستن
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 1
  چرا در آن زمان هیچ اعتراضی به ادامه مذاکره با سرپرستی سعید جلیلی نشد؟. پاسخ ساده و روشن است.. چون دکتر جلیلی از شدت خستگی بدون اینکه حتی فرصت کند پتو را بروی خود بکشد روی فرش خشک و خالی میخوابد چه دلیلی بهتر از این برای توانایی و تخصص و سوپر من بودن ایشان میتوانید بیاورید... بگویید
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 1
  چوب حراج زدن بر صنعت هسته ای کافی است دوران فروش مولفه های قدرت ایران سپری شده زیاد به خودت فشار نیار آقای به اصطلاح کارشناس وجیره خوار آمریکا
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  چون اون ها مرد بودند.
 • گرفتار IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  جلیلی نماینده عده ای هست که خودشان را مالک جان و مال و ناموس مردم میدانند و از اینها چیزی جز حق به جانب بودن انتظاری نیست حتی اگر همچون همیشه راه خطا برن
 • علی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 1
  چون اونوقت برنامه ی هسته ای رو تعطیل نکرده بودیم ودنبال التماس از آمریکا برای برگشت به برجام نبودیم! در ضمن سال 88و آن فتنه تقلب که باعث گستاخ شدن دشمن شد فراموش نشود