افزایش دوبرابری پهنای باند مصرفی آذربایجان‌غربی در یکسال

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان ‌غربی گفت:طی یک سال گذشته اوج پهنای باند مصرفی استان به ۴۶۶ گیگا بایت بر ثانیه رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته دوبرابر است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی،قاسم جلیلی‌نژاد با اشاره به اینکه ظرفیت پهنای باند ورودی به استان ۳ ترابایت است که ۲ ترابایت آن به دیتای استان اختصاص دارد، گفت: اینترنت به بیشترین مطالبه مردم استان تبدیل شده و در سامانه ۱۹۵ که سامانه ارتباط با مردم است ۴ درصد مطالبات مربوط به اینترنت است.

وی افزود: بیشترین شکایات مردم استان در ۸ ماه گذشته در حوزه تلفن همراه با ۲۱ درصد، تلفن ثابت ۱۰ درصد، خدمات پستی ۲.۳۸ درصد و دفاتر پیشخوان ۲.۶۹ درصد بوده است.

جلیلی نژاد با اشاره به آمار تفکیکی شکایت‌های انجام شده بر اساس اپراتور و یا نام دستگاه، افزود: بیشترین شکایت ثبت شده با ۳۵ درصد مربوط به مخابرات منطقه، ۱۸ درصد مربوط به همراه اول، ۱۲ درصد مربوط به ایرانسل، چهار درصد مربوط به آسیاتک، ۶ درصد مربوط به پارس آنلاین،۱۱ درصد مربوط به های‌وب، دو  درصد مربوط به رایتل و ۱۲ درصد مربوط به سایر دستگاه‌ها است.

جلیلی‌نژاد گفت: در مورد اینترنت بیشترین شکایات مربوط به پشتیبانی و ارائه خدمات اینترنت، کیفیت سرویس ارائه شده و مشکلات مالی و تعرفه‌ای است.

وی افزود: در مورد تلفن همراه خدمات مالکیت، سیم کارت و عدم آنتن دهی بیشترین شکایات مردم را به خود اختصاص داده است که با توجه به شکایات ثبت شده از اپراتورهای ارتباطی موارد مطرح شده پیگیری و در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان ‌غربی تصریح کرد: مشترکان در راستای ثبت شکایت از پیامک‌های انبوه مزاحم و تبلیغاتی شخصی، شماره مورد نظر را به سرشماره رایگان ۱۹۵ پیامک کنند.

وی ادامه داد: بعد از ثبت شکایت در این سامانه، ظرف مدت ۷۲ ساعت باید رسیدگی به این شکایت انجام و نتیجه به مشترک شاکی ارائه شود.

48

کد خبر 1461754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =