رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: درخصوص طرح هسته‌ای مجلس با بخش‌های ذیربط مشورت نشده بود و ممکن است در نحوه اجرا مشکل ایجاد کند و همچنین مشکلاتی در روابط خارجی به وجود بیاورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در جلسه امروز دولت مقداری از وقت‌مان صرف بحثی بود که دیروز صبح و بعد از ظهر در مجلس در رابطه با طرحی در رابطه با مسأله هسته‌ای انجام شد.

واعظی عنوان کرد: اکثر اعضای دولت نگرانی‌هایی داشتند زیرا درخصوص این طرح با بخش‌های ذیربط مشورت نشده بود و ممکن است در نحوه اجرا مشکل ایجاد کند و همچنین مشکلاتی روابط خارجی به وجود بیاورد. مقداری هم در رابطه با مسأله کرونا صحبت شد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛ 

* بیماریابی ما افزایش پیدا کرده است و ورود به بیمارستان، بستری و تعداد فوتی‌ها در سراسر کشور کاهش یافته و تعداد شهرهای قرمز نیز کم شده است.

* {در رابطه با مشکلات قیمت‌گذاری و نظارت بر کالاهای اساسی}: روز گذشته در جلسه ستاد اقتصادی دولت، رئیس‌جمهور تاکید داشت که باید بر توزیع مناسب توجه داشته باشیم. مشکلی که وجود دارد بحث توزیع است و آنطور که باید انجام نشده است. مثلاً در زمینه مرغ مشکلی نداشتیم و مشکل از طرف توزیع بود.

* به نظر من مأموریت وزارتخانه‌ها مشخص است. در رابطه با مرغ و تخم مرغ این طور است که وزارت صمت با دستور و نظر وزارت کشاورزی، خرید را انجام می‌دهد اما به محض اینکه خوراک دام و طیور به بندر می‌رسد همه در اختیار جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد و این چیز جدیدی نیست. وزارت جهادکشاورزی برای همه مرغ داران سراسر کشور توزیع می‌کند. بنابراین اینجا وزارت صمت مشکلی ندارد.

*{ در رابطه با ۲۵۰۰ کامیون}: سیاستی که دولت در سال ۹۵ اتخاذ کرد این بود که این کامیون‌ها عمرشان ۵۰ سال است و قطعات‌شان فرسوده شده و هم از نظر محیط زیست اشکال دارد. قرار شد رقمی دولت بگذارد و رقمی خود انها بگذارند تا تولیدی‌هایی را تأسیس کنیم. کامیونداران قدیمی مرتب از شرکت‌های که پول داده بودند طلبکار بودند. میان وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی همکاری‌هایی در حال انجام است و رئیس‌جمهور گفت به شرطی موافق است که قطعات لوازم یدکی مشکل نداشته باشد و خدمات پس از فروش آن در ایران باشد.

*{ در رابطه با اقدامات دولت برای تحقق شعار سال}: شعار جهش تولید در زمانی که با کرونا مواجه بودیم انرژی مضاعفی برای دولت و کلیه تولید کنندگان بود که بتوانند برنامه ریزی ویژه ای برای تحریم آمریکا و غلبه بر ویروس کرونا و دستاورد خوبی برای کشور به همراه داشته باشند.

* در جلسات اول و دوم امسال آقای رئیس‌جمهور از دستگاه‌های تولیدی کشور خواست در بخش خصوصی برنامه جهش تولید را دنبال کنند و ما هم در ریاست جمهوری ستاد جهش تولید را تشکیل دادیم و خوشبختانه گزارش‌هایی که در بخش‌های مختلف نفت و کشاورزی دریافت می‌کنیم با توجه به همه فشارهای اقتصادی و مسائل دیگر الحمدلله آمار خوبی است.

* در بخش تولید، خودرو، فولاد، مس، آلومینیوم با جهش خوبی همراه بوده است البته از آنچه اتفاق می‌افتاد راضی نیستیم اما در مقایسه با سال گذشته در بخش‌های تولیدی رشد داشتیم. روزهای پنجشنبه را برای این گذاشتیم که در مورد پروژه‌های در حال افتتاح گزارش بدهند و مردم ببینند در شرایط فعلی پروژه‌های بزرگی در حال افتتاح است.

ادامه دارد...

27215

کد خبر 1462018

برچسب‌ها