۳شهرداری جدید در استان قزوین تاسیس می‌شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استان قزوین از تاسیس ۳شهرداری در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر جدید عصمت آباد با اشاره به اجرای طرح تقسیمات کشوری و تبدیل سه روستای عصمت آباد با جمعیت ۳۸۵۰نفر، قشلاق ۳۸۰۰نفر و زیاران ۳۷۱۹نفر در استان به شهر، گفت: با اتمام روند اداری و قانونی در آینده نزدیک نسبت به ایجاد و تاسیس شهرداری در شهرهای جدید زیاران و قشلاق از توابع شهرستان آبیک و شهر جدید عصمت آباد از توابع شهرستان بوئین زهرا اقدام می شود. 
به گفته صالحی با تبدیل این سه روستا به شهر تعداد شهرهای استان در مجموع به ۲۸شهر و جمعیت شهری استان به ۹۶۳۲۰۰نفر  می رسد و ۷۵درصد جمعیت استان را به خود اختصاص می‌دهد.
او افزود: امید است ایجاد و تاسیس شهرداری در این سه نقطه استان باعت افزایش شاخص های رفاه و کیفیت زندگی، بهبود شرایط اشتغال و جذب نیروهای جوان در بخش کشاورزی و رضایت مندی شهروندان این سه شهر شود و از مهاجرت روستائیان به شهرهای اطراف جلوگیری کند.
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین خاطر نشان کرد:  با برنامه ریزی و مدیریت صحیح شهری می‌توان از اثرات منفی و محدودیت های تبدیل روستا به شهر از جمله تضعیف و کاهش درآمد و تولیدات و فعالیتهای بخش کشاورزی و دامداری در حوزه های زراعت، باغداری، گلخانه ای جلوگیری کرد.

46

کد خبر 1462064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =