ملاقات مسئولان قضایی استان یزد با بیش از ۱۰ هزار نفر در سال جاری

سرپرست روابط عمومی دادگستری کل استان یزد گفت: مسئولان ارشد قضایی استان یزد در هشت ماهه نخست سال جاری، با بیش از ۱۰ هزار نفر از مراجعین ملاقات داشته و ضمن استماع درخواست های مردم، دستورات لازم را صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ حسین عباس زاده در این رابطه بیان داشت: مسئولان ارشد قضایی استان در راستای کرامت محوری و تکریم ارباب رجوع، در هشت ماهه نخست سال جاری با رعایت کلیه شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، با بیش از۱۰هزار نفر از مراجعین به دستگاه قضا دیدار و درخواست ها و مشکلات قضایی و حقوقی بررسی و اقدامات لازم در این زمینه صادر شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: بخش اعظم از این ملاقات ها مربوط به رئیس کل دادگستری، قائم مقام رئیس کل و معاونان قضایی بوده و بخش دیگری نیز توسط رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد و دادستان مرکز استان صورت گرفته و همچنین تمامی رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی سراسر استان یک زمان مشخص را برای ملاقات با مراجعین اختصاص داده اند.
وی در رابطه با تعداد ارشاد و معاضدت های قضایی در هشت ماهه اول سال ۹۹ تصریح کرد: بالغ بر تعداد  ۱۳ هزار ارشاد و معاضدت قضایی در سطح استان صورت گرفته که قریب به ۱۱ هزار آن مربوط به مشاوره حضوری و مابقی مربوط به مشاوره تلفنی اعم از حقوقی و کیفری می باشد.
مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد گفت: برای تسهیل ارتباط مردم با دستگاه قضایی، سایت دادگستری استان یزد با آدرس http://dadgostari-yz.ir در بخش ارتباط با مسئولین و همچنین پست های الکترونیک riyasat@dadgostari-yz.ir وinfo@dadgostari-yz.ir زمینه ای را برای تسهیل ارتباط مردم با مسئولین قضایی فراهم کرده و همچنین شهروندان می توانند از طریق پیام رسان های سروش و ایتا روابط عمومی دادگستری استان به شماره ۰۹۲۱۴۸۳۵۱۰۳ نظرات، گزارشات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.
وی ابراز کرد: در راستای استفاده بهینه از تکنولوژی های روز و تحقق قوه قضاییه هوشمند، زمینه ارتباط تصویری روزانه مقام های قضایی با زندان یزد نیز مهیا شده است و مددجویانی زندانی نیز می توانند به صورت ارتباط تصویری با قضات دادگستری ملاقات داشته و مشکلات خود را مطرح نمایند.
شایان ذکر است در مواقع وضعیت قرمز و شرایط اضطرای به سبب شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت هر گونه تجمع، ارتباط نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد با مردم قطع نشده و فرایندی تعریف شد تا شهروندان بتوانند از طریق سامانه های دستگاه قضایی به صورت ارتباط تصویری با رئیس کل دادگستری استان دیدار کرده و مشکلات خود را مطرح نمایند.

46

کد خبر 1462149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =