معلولان، مصداق بارز حکمت و رحمت پروردگار هستند

استاندار قزوین گفت: معلولان باید با تلاش و کوشش، توانایی‌های بالقوه‌ای را که خداوند در وجود ارزشمندشان به ودیعه نهاده است، به شکوفایی برسانند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین با صدور  پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان، گفت: معلولان، به حق، مصداق بارز حکمت و رحمت کردگارند، چنانچه به حکمت برخی از توانشان کاسته شده، به رحمت درهای بی شمار دیگری بر توانمندی‌شان گشوده شده است.
اینجانب ضمن تبریک روز جهانی معلولان که روز اثبات توانایی‌هاست این روز را با شعار"ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت" گرامی می‌دارم و حضور پرثمر این عزیزان را در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی ارج می‌نهم.
یقین دارم که هیچ امری در قدرت لایزال الهی غیرممکن نیست از این رو، از معلولان عزیزمان می‌خواهم برای داشتن آینده‌ای روشن در مسیر رسیدن به اهداف والا و انسانی خویش از هیچ مشکل و محدودیتی نهراسند و از هیچ کوششی دریغ نورزند و امیدوارم با تلاششان بتوانند توانایی‌های بالقوه‌ای را که خداوند در وجود ارزشمندشان به ودیعه نهاده است به شکوفایی برسانند، تا به همگان ثابت کنند که مشکلات جسمی و معلولیت مانع حضورشان در عرصه‌های مختلف زندگی نیست.
تاکنون بسیاری از معلولان کشور عزیزمان و دراقصی نقاط گیتی، باور بسیار ارزشمند "خواستن، توانستن است" را به اثبات رسانده و روشن درخشیده‌اند، ولیکن برای نیل به اهداف متعالی لازم است در اجتماع حضور یابند، در امر تحصیل و اشتغال تلاش کنند و به زندگی، رنگ ایستادگی و مقاومت بزنند.
امید است با غلبه بر ویروس منحوس کرونا، فرصتی فراهم شود تا بتوانیم درسایه پیوندهای مستحکم میان مسئولان دستگاه‌های اجرایی، متولیان امور معلولان در بخش‌های دولتی و غیردولتی، افراد معلول و خانواده‌های آنان، جلوه‌های کرامت انسانی و استعدادهای شگرف این عزیزان را در مسیر تحقق اهداف جامعه اسلامی‌مان متجلی سازیم.

48

کد خبر 1462374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =