استاندار آذربایجان‌غربی به جد پیگیر حل مشکل تیم ۹۰ است

ایرنا نوشت: دبیر هیات فوتبال آذربایجان‌غربی گفت: استاندار ورزش‌دوست و همه مسوولان استانی پیگیر حل مشکلات تیم ۹۰ هستند و در این خصوص ایشان جلسه‌ای با مسوولان فدراسیون فوتبال و نماینده باشگاه تراکتور نیز برگزار کرده‌اند.

حسین نیرویار افزود: بعد از مکاتبات ۲۰ مرداد سال ۱۳۹۷، نماینده وقت ارومیه با "زنوزی" مالک کنونی تراکتور و رایزنی هیات فوتبال استان با رئیس وقت فدراسیون فوتبال، با توافقات صورت گرفته بین وی، استاندار آذربایجان‌غربی، مدیرکل وقت ورزش و جوانان و رئیس هیات فوتبال آذربایجان‌غربی و با نظر مساعد کمیسیون ماده پنج استان آذربایجان‌شرقی، امتیاز تیم تبریزی به ارومیه منتقل شد.

وی اضافه کرد: برهمین اساس و با توجه به رایزنی نماینده وقت ارومیه در مجلس با مالک تبریزی، تیم بصورت قرضی و یکساله به باشگاه ۹۰ ارومیه منتقل شد.

وی گفت: عملکرد قابل قبول باشگاه ۹۰ که در شرایط بحرانی تیم را تحویل و توانست در فصل اول سهمیه استان را در لیگ دسته یک حفظ کند، در فصل ۹۹-۹۸ نیز با توافق صورت گرفته یک سال دیگر انتقال تیم به ۹۰ تمدید شد و طی این مدت کمک‌ها و حمایت‌های زیادی از سوی استاندار ورزش‌دوست آذربایجان‌غربی، مدیرکل سابق و کنونی ورزش و جوانان و اعضای هیات فوتبال و شورای شهر به این تیم شد.

دبیر هیات فوتبال آذربایجان‌غربی گفت: براساس صورتجلسه انتقال امتیاز و استناد به بند سه این صورتجلسه، تمامی بدهی‌های مربوط به مالک قبلی یعنی ماشین‌سازی شهرداری تبریز بوده و بسته بودن پنجره به باشگاه ۹۰ و استان به مسوولان فعلی این تیم مرتبط نیست.

نیرویار افزود: تاکنون تمام مسوولان استانی و در راس آنها استاندار آذربایجان‌غربی از هیچ تلاشی برای حل مشکلات مالی و سایر مشکلات تیم ۹۰ دریغ نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: در آخرین تلاش مسوولان استانی، استاندار آذربایجان‌غربی به همراه مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیات فوتبال به تهران سفر و با اعضای سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای حل مشکل محرومیت ۹۰ از نقل و انتقالات رایزنی و راه‌های حل این مشکل را بررسی کردند.

وی ادامه داد: پیش از آن نیز جلسه‌ای با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و مدیرکل ورزش و جوانان با حضور نماینده باشگاه تراکتور برگزار شد و قرار شد مالکین قبلی برای تسریع در حل این مشکل تلاش کنند.

نیرویار با اشاره به مصاحبه روز گذشته مربی تیم ۹۰ در مورد فشار مسابقات و حضور نیافتن بازیکنان اصلی و جذب شدافزود: با اطمینان می‌گویم که شخص استاندار و سایر مسوولان استانی تمام تلاش خود را برای حل شدن مشکلات باشگاه ۹۰ به کار گرفته‌اند هرچند که این باشگاه خصوصی و بنا به قانون مسوولان و ارگان‌های دولتی با ممنوعیت کمک به این باشگاه‌ها مواجه هستند ولی امیدواریم بزودی مشکل تیم نیز حل شود تا نماینده فوتبال استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه بتواند در ادامه فصل نتایج قابل قبولی کسب کند.

تیم ۹۰ ارومیه هم‌اکنون با یک تساوی و ۲ شکست در رده شانزدهم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور قرار دارد.

46

کد خبر 1463361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =