۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
فرصتی که استقلالی‌ها باید به فکری بدهند

پیشکسوتان این تیم باید به محمود فکری بابت پیاده کردن تفکراتش زمان بدهند.

استقلال امسال یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است و جز این هم انتظاری نمی رود. شاگردان فکری رفته رفته با شناخت بیشتر سرمربی از بازیکنان تیم به وضعیت ایده آلی می رسند و می تواند نتایج خوبی بگیرد. در حال حاضر سایر تیم های مدعی هم چندان جالب بازی نمی کنند و کرونا شرایطی ایجاد کرده که تیم ها شکل واقعی خود را از دست بدهند. 

استقلال در بازی مقابل پیکان بازی همیشگی خودش را به نمایش نگذاشت و آنها هم نتوانستند از تک موقعیت هایشان استفاه کنند. همچنین کیفیت زمین ورزشگاه شهدای شهرقدس هم مناسب نبود و با توجه به اینکه استقلال فوتبال را روی زمین بازی می کند، نفراتی مثل مهدی قائدی نتوانستند خودشان را نشان بدهند.البته نباید از نبود محمود فکری روی نیمکت غافل شویم. بهترین سرمربیان جهان هم وقتی بیرون می نشینند، نفر جانشین نمی تواند تمام تفکرات وی را به بازیکنان انتقال بدهد. البته صمد مرفاوی به دلیل اینکه سال ها سرمربی بوده کارش را بلد است اما بودن فکری در بازی با پیکان مثمرثمر تر می‌شد.

یکی دیگر از مشکلات استقلال در لیگ بیستم نبود بازیکن بازیساز است. جدایی علی کریمی بزرگترین ضربه را به استقلال وارد کرد و مصدومیت های پی در پی بازیکنان، شرایط را برای فکری سخت کرده است. همچنین باید یادآور شد که این تیم را محمود فکری نبسته و اگر خودش تیم را تشکیل می داد، صد در صد یک هافبک خوب جذب می کرد. پس از جدایی علی کریمی استقلال در مرکز میدان لنگ می زند چون فردی را در اختیار ندارد که در وسط زمین توپ را خوب به گردش دربیاورد و خوب شوت بزند.

استقلال روی ضربات ایستگاهی دچار مشکل است و همچنان ساختار دفاعی‌اش مشکل دارد. با توجه به نوع بازی پیکان، این ضعف در خط دفاعی خیلی نمایان نشد، اما فکر می‌کنم مشکل خط دفاعی به زودی حل شود. با حضور مرادمند در خط دفاعی، استقلال آرام آرام به ثبات می‌رسد.

عقیده دارم که شیخ دیاباته تاثیرگذارترین بازیکن استقلال در فصل قبل در چهار هفته ابتدایی فرصت چندانی برای بازی کردن به دست نیاورد و اگر او مقابل پیکان در ترکیب بود، می‌توانست موثر باشد. دیاباته روی بازی مستقیم و توپ‌های بلند خوب کار می‌کند. غیبت شیخ دیاباته هم در توقف استقلال مقابل پیکان تاثیرگذار بود و با توجه به قدرت سرزنی و هوش این بازیکن اگر مقابل پیکان بازی می کرد می توانست مانند همیشه به مهره ای کارساز و موثر برای استقلال تبدیل شود. با این وجود، تیم‌های دیگری هم هستند که مقابل استقلال دفاعی بازی کنند و همین نوع فوتبال را انجام دهند. استقلال در بازی با ماشین‌سازی روی ضربه ایستگاهی به گل رسید و باعث شد ماشین‌سازی در ادامه بازی فضای را باز کند و به دنبال حمله برای جبران گل باشد که استقلال فرصت ایجاد موقعیت در ضد حملات را داشت. در مجموع باید به محمود فکری زمان داد تا بتواند تفکراتش را در استقلال پیاده کند.

256 251

کد خبر 1463413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =