کتابِ «درخت آرزوها» با قیمت ۲۲ هزار تومان آمد

کتاب «درخت آرزوها» نوشته کاترین اپلگیت، با قیمت ۲۲هزار تومان و در ۱۸۰ صفحه توسط انتشارات کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «درخت آرزوها» نوشته کاترین اپلگیت با ترجمه بهار علیزاده‌صبور به‌تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد. تصویرگری این کتاب را که مناسب نوجوانان بالای ۱۲ سال (نونگاه) است، مرتضی یزدانی‌اصل بر عهده دارد.

داستانِ کتاب «درخت آرزوها» با زبانی ساده و شیرین از زبان یک درخت بلوط تعریف می‌شود که به خاطر برگ‌های قرمز زیبایش، اسمش را گذاشته‌اند قرمزی، او درخت آرزوی محله است. هر سال، مردم آرزوهای‌شان را روی تکه‌های پارچه می‌نویسند و آن را به شاخه‌های درخت گره می‌زنند.

در بخشی از این کتاب آمده است: «تو هم می‌توانی من را مانند دوستان صمیمی‌ام قرمز صدا کنی؛ اما مردم محله خیلی وقت است که به من می‌گویند؛ درخت آرزوها. دلیلش برمی‌گردد به گذشته‌های دور؛ به موقعی که من یک بذر ریزه میزه بودم با کلی امید و آرزو... حالا مردم از همه جای شهر می‌آیند تا من را با تکه‌های کاغذ، برچسب، پارچه، کاموا و حتی گاهی جوراب ورزشی تزیین کنند. هر کدام از این هدیه‌ها نشانه‌ یک رویاست؛ یک آرزو، یک اشتیاق. فرقی هم ندارد که ساده گره می‌زنند یا پاپیونی، با این‌که فقط لابه‌لای شاخه‌هایم پرتش می‌کنند؛ همه‌شان امید هستند، امید به چیزی بهتر.»

کتاب ۱۸۰ صفحه‌ای «درخت آرزوها» در قطع رقعی، سه بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و شمارگان آن به ۷هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با قیمت ۲۲هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور خریداری کنند.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1464141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =