علی اعطا: زنان سرمایه‌های مهمی برای سازمان آتش‌نشانی‌اند

فارس نوشت: سخنگوی شورای شهر تهران گفت: ضرورت حضور بانوان به عنوان نیروی عملیاتی و ایمنی توسط شهردار و معاونانش نباید نادیده گرفته شود.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره جذب آتش‌نشانان زن اظهارداشت: صبح امروز به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رفتم و با تعدادی از بانوان داوطلب آتشنشان به عنوان نمایندگان ٨منطقه عملیاتی و همچنین مدیرعامل و معاونین این سازمان دیدار کردم. 

وی افزود: حضور تعداد زیادی از نیروهای داوطلب و به ویژه بانوان سرمایه بسیار مهمی برای سازمان آتش نشانی، شهرداری و شهر تهران است. در خلال گفتگوها دریافتم بانوان داوطلب آتش نشان که بیش از ١٠سال به طور مستمر به فعالیت داوطلبانه پرداخته اند، تجربه طولانی و مهارت و دانش عمیقی در حوزه خدمات ایمنی و آتش نشانی دارند؛ دریغ است که برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، ما در تهران ضرورت حضور خانم ها در قامت نیروی عملیاتی ایمنی و آتشنشانی را در قامت نیروهای رسمی نادیده بگیریم و شهروندان از توان و ظرفیت های ویژه آنها در عملیات و ایمنی بهره مند نشوند. 

سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: خوشحالم که قرار است به زودی ١٦ بانوی آتشنشان جذب سازمان شوند. اما با توجه به وجود این تعداد بانوان داوطلب فعال و آموزش دیده در طول بیش از ١٠سال همچنین ضرورت حضور خانم های آتشنشان، مناسب می دانم شهردار و معاونت منابع انسانی با نگاه ویژه نسبت به حفظ این نیروهای داوطلب ارزشمند، پرانگیزه، علاقمند و آموزش دیده؛ جذب و ایجاد ظرفیت قانونی آن را در فرایند جذب بانوان نادیده نگیرند.

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اخیرا اعلام کرد: جذب ۱۱۶ نیروی آتش‌نشانی در دستورکار سازمان است که ۱۰۰ نفر از این افراد آقا و ۱۶ نفر خانم هستند. 

وی با تأکید بر این موضوع که از اواخر ماه جاری جذب آتش‌نشانان زن در تهران آغاز می‌شود، گفت: تعداد آتش‌نشانان زن در این مرحله کم است، چرا که کار به صورت پایلوت است و می‌خواهیم مشکلات را احصاء کنیم و بعد در مراحل بعد تعداد بیشتری جذب کنیم. 

۴۷۲۳۲

کد خبر 1464457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =