برگزاری آغاز مرحله چهارم حرکت جهادی رفع تصرف از اراضی ملی در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

دکتر نگین تاجی گفت:در یک سال گذشته،بیش از ۵۰۰هکتار از اراضی ملی به بیت المال برگشت داده شد و این جلوگیری از زمین خواری خود یک حرکت جهادی می باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد، و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان، جلسه پیشگیری از وقوع جرم در دادگستری کل استان برگزار شد.
در آغاز این نشست دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان با اشاره اینکه دستگاه قضایی استان، به شدت با هرگونه تغییر کاربری در اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قضایی می کند ، اظهار کرد: در بحث تغییر کاربری ها و قبرستان ها دستگاه قضایی استان ورود کرده است تا بعضی افراد سودجو نتوانند، به هیچ بهانه ای اراضی ملی را تصرف کنند .

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که سهل انگاری و قصور مدیران و مسئولان به هیج وجه  پذیرفتنی نیست ، تأکید کرد: :در این راستا بعضی از مدیران و نهادها ی دولتی، وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند و این ترک فعل نشان دهنده ی بی کفایتی و بی مسئولیتی است که باعث، ایجاد خسارت به مردم و تضییع حقوق عامه و بیت المال می شود .
دکتر نگین تاجی در ادامه افزود :همان طور که دغدغه اصلی آیت الله رئیسی مبارزه با فساد و احیای حقوق مردم می باشد دستگاه قضایی استان نیز در همین راستا با متخلفین به اراضی ملی و بیت المال به شدت برخورد می کند .
مقام ارشد قضایی استان ضمن تشکر از رؤسای دادگستری و دادستان های شهرستان های استان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که در دفاع از حقوق بیت المال به وظایف قانونی خود عمل می نمایند ،بیان داشت:  در یک سال گذشته، بیش از ۵۰۰هکتار از اراضی ملی به بیت المال برگشت داده شد و این جلوگیری از زمین خواری خود یک حرکت جهادی می باشد .
دکتر نگین تاجی با اشاره به این که آبروی مدیران و مردم برای ما خیلی مهم است، گفت: این احترام به مردم ، مسئولان و مدیران سبب جلوگیری از مجازات کسی که ترک فعل کرده نخواهد شد و به شدت طبق قانون، با متخلف برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویر احمد با اذعان به اینکه طبق آمار های کشوری، استان ما یکی از امن ترین استان های کشور هم در شهرستانها و راههای مواصلاتی می باشد، به برخی کسانی که قصد اخلال در این امنیت را دارند هشدار داد و اظهار داشت: : اگر کسی باعث ناامنی برای مردم شود و از مردم سلب آسایش کند، به شدت با او برخورد خواهد شد .
وی افزود: برای سارقان جاده های استان، اشد مجازات در نظر گرفته می شود .
در این جلسه مشکلات درون شهری یاسوج و طرح های شهری و شهر سازی جهت رفاه حال شهروندان مورد بررسی قرار گرفت و مواردی مصوب گردید.
همچنین ساماندهی وضعیت زندانهای استان نیز مورد بررسی قرار گرفت چرا که باید مشکلات در این حوزه هم، حل و فصل شوند.
در ادامه این نشست، سید عیسی حسنی معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ، از عملی نشدن تعهد روستاهای شمال شهر یاسوج مبنی بر دیوار کشی اطراف قبرستان های این شهر خبر داد و افزود: با توجه به این که، تعهد اهالی روستاهای شمال شهر یاسوج، مبنی بر محصور کردن قبرستان های خانوادگی متاسفانه عملی نشده، در این جلسه مقرر شد منابع طبیعی با همکاری سایر مراجع نسبت به محصور سازی اقدام و اطراف این آرامستان ها طرح های درختکاری اجرا نماید.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اقدامات پیشگیرانه در راستای رفع تعرض و تصرف از اراضی ملی و انفال اظهار کرد: با ابلاغ رئیس کل محترم دادگستری استان، مرحله چهارم این اقدامات در سراسر استان توسط دادستان ها در حال انجام است که، گزارش آن به صورت موردی به رسانه‌ ها اعلام گردیده است.
سید عیسی حسنی در راستای اعلام رئیس کل محترم دادگستری استان مبنی بر اینکه، اگر مدیران دچار ترک فعل شوند و وظایف و اقدامات خود را انجام ندهند، تأکید کرد و افزود: شایسته است مدیران و مسئولان، نسبت به مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال بی ‌تفاوت نباشند و انتظار داریم، مدیران نسبت به اجرای مصوبات این شورا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و در صورت استنکاف قطعاً تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.

کد خبر 1464703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =