افزایش مال با ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: بانکداری بدون ربا بخشی از پازل اقتصاد اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه استان قزوین در دیدار مدیران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان قزوین اظهار کرد: خدای متعال کسانی که از دین ابراهیمی روی گردان هستند را سفیه نامیده و تأکید کرده اموال خود را به سفیهان نسپارید.
عابدینی ادامه داد: دین تأکید کرده است که ربا حرام است و رباخواران نیز جزو سفیهان محسوب می‌شوند؛ این مسائل دینی پشتوانه‌های حرکت شما در امور بانکی و اقتصادی است و شما در این مقوله خوب عمل کرده‌اید و همواره تلاش کنید تا ذره‌ای ربا در کارتان نباشد و اگر این مهم را با جدیت نهادینه کنیم، بخشی از پازل اقتصاد اسلامی شکل می‌گیرد.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه پول حاصل از ربا نزد خدا جایگاهی ندارد، خاطرنشان کرد: بنای خدا بر این است که ربا را نابود کند و این مهم یقیناً تحقق می‌یابد و این بسترسازی‌ها در راستای رسالت کاری شماست.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین به اهمیت قرض‌الحسنه در نظام دینی اشاره کرد و افزود: خداوند فرموده اگر قرض‌الحسنه دادید مال شما افزایش می‌یابد و این معامله‌ای است که با خداوند انجام می‌دهید و در این کار خدایی فکر کنید.

48

کد خبر 1465633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =