تعیین تکلیف آزادراه شدن، جاده ارومیه-تبریز به پایان سال موکول شد

سرپرست طرح های آزادراهی شمال غرب کشور گفت: تکلیف آزادراه شدن مسیر ارومیه به تبریز تا پایان سال مشخص خواهدشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ناصر بصیری گفت: وضعیت مسیر ارومیه به تبریز گستردگی خاص خود را دارد و مسیر آن از ارومیه به میان گذر به اتمام رسیده است.
وی افزود: قطعه دوم این مسیر از پل میان گذر و در حد فاصل جزیره اسلامی دارای ۲ تونل است که پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد است که متاسفانه مدتی راکد و تعطیل بوده است.
وی ادامه داد: از مدتی قبل فعالیت اجرای این مسیر بیشتر شده ضمن اینکه عملیات اجرایی قطعه سوم نیز به تازگی آغاز و قطعه چهارم نیز بهره برداری شده است.
سرپرست طرح های آزادراهی شمال غرب کشور در مورد بحث تقاطع ها نیز گفت: فعلا توافقی برای آزادراه شدن مسیر بخصوص حد فاصل ارومیه تا پل میان گذر نرسیده ایم و باید در این خصوص با شرکت سرمایه گذار به جمع بندی برسیم و این اتفاق تا پایان سال به سرانجام خواهدرسید.
وی در خاتمه گفت: اگر قرار بر آزادراه شدن کل طول مسیر باشد باید در هر قطعه با توجه به جدا بودن پیمانکاران هر قطعه، نیاز به عوارضی جداگانه در هر قطعه است.

گفتنی است، روستاهای مسیر حد فاصل ارومیه تا پل میان گذر برای عبور و مرور بدلیل نبود تقاطع یا راه مناسب مشکلاتی دارند و در این خصوص روستای شورکند یکی از این روستاهاست که ساکنین آن و ده ها روستایی که راه شورکند مسیر ورودی آنهاست سالهاست بدلیل حل نشدن مشکل راه دسترسی به سختی اقدام به رفت و آمد می کنند.

48 

کد خبر 1467092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =