شرط اصلی بهبود کیفی خودروهای داخلی از نگاه وزیر صمت

وزیر صمت گفت: برای ارتقا کیفیت و همچنین بهبود قیمت خودرو در کشور باید بازاری رقابتی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،علیرضا رزم حسینی کرد: وزرات صمت به عنوان مسئول سیاست گذاری معتقد است بازار خودرو باید از انحصار دو خودروساز بزرگ دولتی کشور خارج شود.

وی با تاکید براینکه وزارت صنعت در دو ماه گذشته نشست‌های تخصصی متعددی را با خودورسازان، مصرف کنندگان، شورای رقابت و انجمن‌ها در خصوص خودرو برگزار کرده است، گفت: اگر می‌خواهیم در کشور خودرو مناسب و با کیفیت داشته باشیم و شرایط تولید به سمتی حرکت کند که خودرو امن داشته باشیم، باید بازار را رقابتی کنیم.

رزم حسینی با اشاره به سهم بالای ایران خودرو و سایپا از بازار گفت: نه تنها وزرات صنعت، حتی اقتصاددانان معتقدند برای اینکه کیفیت خودرو و قیمت خودرو در کشور بهتر شود باید بازاری رقابتی ایجاد کنیم.

وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه علاوه بر دو خودروساز بزرگ کشور، چند شرکت بخش خصوصی هم درحوزه خودروسازی فعال هستند، افزود: باید شرایطی فراهم کنیم که امکان تولید بیشتر با استفاده از توان داخلی ایجاد شود.

وی با تاکید براینکه شکستن انحصار تنها با واردات نیست بلکه یکی از راه‌های آن است، گفت: باید انحصار تولید خودرو شکسته و بازار خودروی داخلی رقابتی شود.

223224

کد خبر 1467356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =