واکنش علم‌الهدی به اعدام روح‌الله زم / مگر نمی شد او را با یک ترور کور از بین برد؟ /تفاوتی بین نیما زم و ریگی نیست

امام جمعه مشهد گفت: فرقی بین آمریکا و سه کشور اروپایی نمی‌کند، هم اروپایی‌ها چنین جانوران درنده هستند و هم آمریکایی‌ها چنین عناصر ناپاک وحشی هستند، این‌ها دشمن ما هسنتد، ما به این‌ها التماس کنیم که تحریم را از ما بردارند؟ اصلأ فکرش یا جهالت است یا خیانت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام ولمسلمین علم‌الهدی در چهل و دومین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس، مطالبی را پیرامون گرامیداشت روز پرستار و تقدیر از مجاهدت مدافعان سلامت در ایام همه‌گیری ویروس کرونا، سخنان چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب، فرصت‌سوزی در خنثی کردن آثار تحریم و افشا شدن ماهیت دشمنی اروپا و آمریکا در موضوع حقوق بشر در قالب «خطبه مجازی» جمعه بیست و هشتم آذرماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام) مطرح کرد: 

اهم اظهارات او از این قرار است: 

*شما عزیزان پرستار در موقعیت‌های بحرانی که در انجام وظیفه خودتان گرفتار می‌شوید، چنین پرستاری را مدنظر داشته باشید، افتخار کنید در عین بحران و گرفتاری پرستاری، شما همکار چنین پرستار آسمانی بی‌نظیر و الگوی انسانیت در روی کره زمین هستید و به این همکاری نیز مفتخر باشید و مباهات کنید.

*یکی از مواد توصیه‌ای یا راهبردی و از طرفی بلکه باید گفت از مواد دستورالعملی مقام معظم رهبری در این فرمایشاتشان این بود که ما در مقابل تحریم دشمن که از سر استیصال و بیچارگی به تحریم متوصل شده است و تحریمی که نسبت به ما اعمال کرده، در واقع یک خودزنی نیز برای دشمن به حساب می‌آید، ما در برابر این تحریم بی‌رحمانه و سنگدلانه باید عکس‌العمل داشته باشیم، عکس‌العمل و برخورد ما به دو نحو ممکن است.

*اول در مقام رفع تحریم‌ها اقدام کنیم و دوم این که در مقام خنثی‌سازی تحریم‌ها عمل کنیم و فرمودند تجربه گذشته به ما نشان می‌دهد حرکت در جهت رفع تحریم‌ها به نتیجه نمی‌رسد چون رفع تحریم درخواست از یک دشمن نابکار قسم خورده ناپاکی است که اگر بخواهیم از او درخواست رفع تحریم کنیم، در حقیقت اقدامی برای ذلت و خاری خودمان انجام دادیم و رفع تحریم‌ها که بنا بود در سال 95 حاصل بشود، تا به الان نه تنها حاصل نشده بلکه مقادیری بر این تحریم‌ها نیز افزوده شده پس فرمودند اقدام برای رفع تحریم به‌عنوان توسل به دشمن غلط است که از او بخواهیم از ما رفع تحریم کند، بهترین حرکت، حرکت در جهت خنثی‌سازی تحریم هاست.

*دشمن ناپاک‌تر از این حرف‌هاست از نظر انسانیت و شرف بشر بودن بخواهد در این آفت تحریم بیاندیشد و به اصل اولیه انسانی برگردد و رفع تحریم کند، دشمن ناپاک‌تر از این حرف‌هاست، دشمنی که می‌بینید در مقابل یک مسئله اصیل حق صددرصد عکس‌العمل نشان می‌دهد، یک حرکت و عمل حق عادلانه را به‌عنوان ضد حقوق بشری معرفی کند و در اطراف آن شعار می‌دهد و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

مجازات قانونی، ضد حقوق بشر؛ ترور وحشیانه، حق استکبار!

*شما ببینید در مقابل جنایتی که افراد انجام دادند در مسئله ترورهای نابکارانه، محبوب اصیل یک ملت بلکه یک امت را با فجیع‌ترین وضع در یک کشور دیگر آن هم با حملات هوایی او را بکشند و از بین ببرند، این را نقض حقوق بشر نمی‌دانند، این نقض حقوق بشر نیست، این‌ها به یک قدرت استکباری حق می‌دهند بیاید در خانه مردم و ملک دیگری بخواهد دو عزیز را نابود کند و در کنار آنان افرادی را به خاک و خون بکشد تنها به‌خاطر این که وجود آنان را بر خلاف منافع استکباری خودش تشخیص داده است، این را ضد حقوق بشر نمی‌دانند، محکوم هم نمی‌کنند. اما اگر بیایند در یک کشوری، مردم آن کشور را با یک سلاح ناتویی هدف قرار بدهند، عزیز دانشمندی را به جرم علم، دانش، ابتکار، فکر و مغز کنار زن و فرزندش در خانه خودش به خاک و خون بکشند از یک کشور دیگر، این را ضد حقوق بشری نمی‌دانند، محکوم نمی‌کنند اما یک عنصر ظالم نابکاری که با همه ظرفیت آمده در استخدام دشمن قرار گفته، پول گرفته و همه شئون امنیتی یک نظام و مملکت را ملعبه و در رهگذر شهوت‌رانی‌های نابکارانه و منافع شیطانی خودش قرار داده است، وقتی با اقتدار یک نظام بر او دست پیدا کرد، او را داخل کشور آورد، در پای محاکمه نشاند، طبق قانون او را محاکمه کرد و بر مبنای جنایاتی که خودش اقرار می‌کند و اقرار کرده است، او را به جزای عمل رساند، این می‌شود ضد حقوق بشری!

نیما زم و تروریستی مثل ریگی چه تفاوتی است؟

*ببینید بین نیما زم و تروریستی مثل ریگی چه تفاوتی است؟ کار ریگی چی بود؟ با گروه اراذل، اشرار و اوباش بیرون کشور کمین کرده بود، به داخل کشور حمله می‌کرد، مرد، زن، بچه و بی‌گناه، همه را به خاک و خون می‌کشید، عزیزان فعال محور اقتدار نظام در بالای آسمان او را گرفتند، دستگیر کردند، به زمین آوردند، او را محاکمه کردند، بر حسب اقرارهایی که خودش کرد نسبت به جنایات و مظالمی که انجام داد، او را به جزای اعمالش رساندند، فرق بین آن تروریست و نیما زم چه بود؟ آن تروریست آدم می‌کشت، نیما زم در یک جریان رسانه‌ای، آدم‌کشی به آدم‌کش‌ها یاد می‌داد، ساختن بمب، ساختن مواد انفجاری به آن‌ها می‌آموخت، آنان را با یک حرکت توئیتری به خیابان‌ها می‌کشاند، در یک اردوکشی خیابانی آنان را وادار می‌کرد خانه، سامان، زندگی و منافع مردم بیگناه را با این مواد انفجاری و بمب‌سازی که او دستور داده است، به خاک و خون بکشد، تفاوتش با آن تروریست چیست؟

*عزیزان سربازان امام زمان که این‌ها را دستگیر کرده‌اند در کنار کشور، مگر نمی‌توانستند در همانجایی که او را دستگیر کردند، با یک ترور کور او را از بین ببرند؟ اگر این کار را می‌کردند ضد حقوق بشر نبود؟ چون آوردند در داخل کشور، در محکمه عدلی او را سپردند، آنجا محاکمه شد، دادرسی و بررسی شد و بر حسب جنایاتی که خودش اقرار کرده بود، او را به جزای اعمالش رساندند، این می‌شود ضد حقوق بشر اما این که از یک کشور دیگر بیایند یک دانشمند را در خانه خودش با یک سلاح اتوماتیک ناتویی هدف قرار بدهند آن هم مقابل چشم خانواده‌اش، ضد حقوق بشری نیست، آن را محکوم نمی‌کنند!

التماس به دشمن، یا جهالت است یا خیانت

*دشمنان ما چنین موجودی هستند، فرقی بین آمریکا و سه کشور اروپایی نمی‌کند، هم اروپایی‌ها چنین جانوران درنده هستند و هم آمریکایی‌ها چنین عناصر ناپاک وحشی هستند، این‌ها دشمن ما هسنتد، ما به این‌ها التماس کنیم که تحریم را از ما بردارند؟ اصلأ فکرش یا جهالت است یا خیانت، آنانی که حرفش را می‌زنند، یا اینقدر نفهم و نادان و بی‌سواد هستند که چیزی نمی‌فهمند، دشمن‌شناس نیستند و یا نخیر، دستشان در دست دشمن خائن هستند و آمدند دست به چنین عمل خائنانه‌ای بزنند، با چنین دشمنی که الان دارد با ما اینطور معامله می‌کند.

*نشست تجاری که سه کشور اروپایی با ایران داشتند به‌خاطر این که یک ناپاک تروریست جاسوس را با اقتدار خودمان و با قدرت نیروهای فداکار خودمان گرفتیم، آوردیم و تحویل قانون و عدل دادیم، تحویل محکمه دادیم و به جزای عملش رسید را می‌گویند ضد حقوق بشری، آنان اینقدر ناپاک هستند که نشست قرار گذاشته شده از قبل را بهم می‌زنند به‌عنوان این که شما ضد حقوق بشری عمل کردید، این‌ها فکر می‌کنند دنیا اینقدر نفهم است یا فکر می‌کنند آنقدر بر دنیا مسلط شده‌اند که بر همه افکار، بینش‌ها و اندازه‌های انسانی مردم مسلط هستند که آنان را منحرف و تحریف کنند با این ادعاهای غلط، دشمنی که تا اینجا پای ما ایستاده، از او رفع تحریم بخواهیم؟

تکیه بر توان داخلی، راه خنثی کردن تحریم‌ها

*اگر بیاییم به آنچه خودمان داریم واقعأ پابند بشویم، با کمال قدرت می‌توانیم تحریم ها را خنثی کنیم، ما در این کشور همه چیز داریم، منابع اقتصادی، قدرت تولید، علم و دانش، نیروهای فداکار بسیجی از خود گذشته داریم، قدرت منطقه‌ای ما امروز نفوذ ما را بر نفوذ استکبار جهانی بالا برده است، خود دشمن [به این موضوع] اقرار می‌کند، خود روزنامه صهیونیستی می‌گوید که آتش بار زمین به زمین حزب‌الله، از موشک‌پرانی 95 درصد کشورهای دیگر برای اسرائیل خطرناک‌تر است؛ مایی که در مقابل فرزند نامشروع آمریکا، اسرائیل، پشت دیوارش چنین قدرتی داریم، به خودمان متکی نشویم؟ این همه منابع اقتصادی، کالای اساسی این مردم که با پول و ارز مردم وارد کشور شده، چندین تن کالای اساسی را در گمرک‌ها بلوکه کنیم که به دست مردم نرسد، یک عده احتکارچی ناپاک بیایند معیشت مردم را ابزار منافعشان قرار بدهند، بعد بگوییم ما مستأصل شدیم، حالا که مستأصل شدیم به سراغ دشمن برویم، این واقعأ خیانت و ناپاکی نیست؟

*ما همه چیز داریم و می‌توانیم در مقابل دشمن در خنثی‌سازی تحریم‌ها اقدام کنیم منتها یک مقدار حمیت، همت و غیرت در مسؤولان ما لازم است که به ادعای حل مشکلات مردم آمدند از این مردم رأی گرفتند، بر منابع قدرت این مردم مسلط شدند، آنان باید مقداری حمیت نشان دهند، آنان باید یک مقدار غیرت نشان دهند، به فرمان مقام معظم رهبری بیاییم در خنثی‌سازی تحریم‌ها اقدام کنیم نه در رفع تحریم‌ها آن هم با پناه آوردن به دشمن و دست پیش دشمن دراز کردن، ان‌شاءالله امیدوارم خداوند متعال این حس و غیرت را به مسؤولان ما عنایت کند و شما مردم نیز با کمال اقتدار از این نظام و ستون خیمه این نظام حمایت کنید که ان‌شاءالله بر دشمن و فتنه و توطئه دشمن غالب شویم.

216216

کد خبر 1467408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =