مجوز مجلس به محسن رضایی، شمخانی، قالیباف، احمدی نژاد، عارف و سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰

با مجوز مجلس برای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام چه کسانی از لیست نامزدهای انتخاباتی ۱۴۰۰ مجوز حضور در انتخابات را پیدا کردند؟

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، امروز در جریان نشست علنی مجلس و بررسی اصلاح قانون انتخابات نمایندگان با پیشنهاد«نصرالله پژمان فر» نماینده مشهد و محلات در بند پ جزء ۱۰ ماده یک موافقت کردند.

در این بند گفته شده دبیر شورای عالی امنیت ملی یا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امکان ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری را دارند که با پیشنهاد پژمانفر عبارت «اعضا» جایگزین«دبیر» شد.

بر این اساس می توان این مصوبه را مجوزی برای محسن رضایی دبیر فعلی مجمع تشخیص مصحلت، علی شمخانی دبیر فعلی شورای عالی امنیت ملی و برخی دیگر از اعضای مجمع تشخیص چون محمدباقر قالیباف، علی‌اکبر ولایتی، محمود احمدی نژاد، محمد صدر، محمدرضا عارف، مجید انصاری، سعید جلیلی و ... دانست که در این روزها اسمشان در میان افرادی است که گمانه زنی های زیادی درباره آنها برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد. 

>>>بیشتر بخوانید

مخالفت مجلس باحذف امکان نامزدی فرماندهان نیروهای مسلح در انتخابات /اعضای مجمع تشخیص هم می‌توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند

۲۱۶۲۱۶

کد خبر 1467958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =