بخش آی سی یو ۱ بیمارستان طالقانی آبادان از بیمار کرونایی خالی شد/ بهبود ۴۵۰ پرستار مبتلا به کووید۱۹

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در روز پرستار آخرین بیمار بستری در بخش آی. سی. یو یک بیمارستان طالقانی آبادان با حال مساعد مرخص و این بخش خالی از بیمار کرونایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، شکرالله سلمان‌زاده در حاشیه ی آیین تقدیر از پرستاران نمونه کشوری که با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش عالی به صورت ویدئو کنفرانس در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرصتی پیش آمد تا خدمت همکاران پرستاران در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشکده واقع در شادگان، خرمشهر و آبادان باشیم.

وی افزود: امسال روز پرستار حال و هوای خاصی داشت چرا که پس از ماهها تلاش شبانه‌روزی همکاران پرستار بنده و پس از اینکه چند پیک هولناک بیماری کووید ۱۹ را پشت سر گذاشتیم، فرصتی پیش آمد تا برای قدردانی از زحمات آنان  در خدمت شان باشیم‌.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در شرایطی امروز در کنار پرستاران دانشکده علوم پزشکی آبادان بودیم که از ابتدای پاندمی ویروس کرونا ۴۵۰ نفر از همکاران کادر پرستاری ما به این بیماری مبتلا شدند ولی همه در طول پاندمی گل کاشتند و قدردان زحمات ایشان هستیم.

سلمان زاده با اشاره بر انتشار اخباری مبنی بر تبدیل نیروهای شرکتی به قراردادی، یادآور شد: امروز نیز با دستور اکید مقام معظم رهبری درباره ی موضوع استخدام پرستاران، این مبحث شکل جدی‌تری به خود گرفت.

وی با ابرزا امیدواری از جذب پرستاران بیشتر مورد نیاز این دانشکده، گفت: از گذشته کمبود پرستار داشتیم و امیدواریم که با توجه به شرایط کنونی بتوانیم این کمبود را جبران کنیم، نسبت پرستار به تخت در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان هفت‌دهم است درصورتی که باید یک و نیم پرستار به نسبت هر تخت باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این بیمارستان بستری هستند، دباره ی آخرین وضعیت بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان در شهرستانهای آبادان، خرمشهر و شادگان (منطقه جنوب غرب خوزستان) افزود: خوشبختانه بخش آی‌.سی.‌یو یک بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان امروز آخرین بیمار خود را ترخیص کرد و این بخش خالی از بیمار کرونایی شد.

وی تصریح کرد: شرایط امروز در جنوب غرب خوزستان به لحاظ بیماری کووید ۱۹، بسیار خوب است و بایستی قدر آنرا بدانیم و متوجه باشیم که با زحمات زیادی این وضعیت حاصل شده و نباید با یک شب‌نشینی تحت نام یلدا دوباره جان عزیزان‌مان را به خطر بیندازیم.

48

کد خبر 1468102

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =