کلاهبرداری ۶۰ میلیارد تومانی با فروش یک ویلا با اسناد جعلی

تسنیم نوشت: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت متهمانی خبر داد که یک خانه ویلایی را با تصرف و جعل اسناد به قیمت ۶۰ میلیارد تومان فروخته بودند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر بازداشت جاعلان ۶۰ میلیاردی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران عملیات کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان  با دریافت  پرونده‌ای مبنی بر کلاهبرداری  و جعل سند یک باب خانه ویلایی توسط دو خانم و یک آقا، بررسی موضوع و دستگیری متهمان پرونده را در دستور کار قرار دادند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود، متهمان با سندسازی، یک باب خانه ویلایی را در ابتدا تصرف کرده و سپس  با درج آگهی فروش، آن را به شاکی به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال  فروخته‌اند و شاکی مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به عنوان پرداخت اولیه به متهمان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه شاکی قبل از پرداخت قسط دوم متوجه جعلی بودن اسناد متهمان شده و با مراجعه به کلانتری خواستار دستگیری آنها  شده بود، گفت: با شناسایی مخفیگاه متهمان در غرب تهران با هماهنگی‌های قضائی، در یک عملیات پلیسی دو نفر از آنها دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هر دو متهم در کلانتری به جرم ارتکابی اعتراف کرده و با دستور قرار وثیقه مناسب  روانه زندان شدند.

موقوفه‌ای با اشاره به اینکه دستگیری متهم سوم پرونده و کشف سایر جرایم احتمالی در دستور کار قرار دارد، از شهروندان خواست هنگام معامله خانه و زمین از اصالت مدارک هویتی و مالکیت فروشنده مطمئن شده و از تنظیم هرگونه قرارداد و پرداخت وجه خودداری کنند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1468352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =