پرویز برومند: از مهدوی‌کیا بعید است کری‌خوانی کند

خبرورزشی نوشت:سنگربان پیشین استقلال کری‌خوانی هواداران فوتبال را غیرطبیعی نمی‌داند اما از اینکه می‌بیند برخی پیشکسوتان و بازیکنان برای تیم رقیب خط و نشان می‌کشند، اظهار تعجب می‌کند.

پرویز برومند در خصوص کری‌خوانی مهدی مهدوی‌کیا مبنی بر اینکه هر تیمی به جز پرسپولیس اگر توانست به بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، برای ۱۰ روز مهمان او در یک کشور اروپایی خواهد شد، گفت: «به نظر شما اگر آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال مانده بود و در واقع توسط مدیریت ضعیف باشگاه که منصوب وزارت ورزش هستند، فراری داده نمی‌شد، همان تیم استقلال به فینال لیگ قهرمانان نمی‌رسید؟ این دوره از مسابقات به خاطر محدودیت‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا به صورت متمرکز برگزار شد. به عنوان مثال سالی که ما به فینال آسیا رسیدیم، در مرحله نیمه‌نهایی تیم دالیان چین را شکست دادیم و در این دوره خوشبختانه شرایط طوری بود که نماینده کشورمان فقط با تیم‌های غرب آسیا بازی کرد و به فینال رسید. به‌رغم همه این مسائل، به یاد داشته باشید روزی که استقلال مغلوب تیم پاختاکور ازبکستان شد، از تکنولوژی VAR استفاده نکردند و تیم داوری یک پنالتی محرز را برای استقلال نگرفت و از مرحله بالاتر در لیگ قهرمانان از تکنولوژی کمک‌داور ویدیویی استفاده شد و اتفاقاً در جریان بازی پرسپولیس با پاختاکور ازبکستان همین سیستم کمک‌داور ویدیویی منجر به پیروزی نماینده کشورمان و حذف باشگاه پاختاکور شد. از آقای مهدوی‌کیا که سال‌ها در کشور آلمان زندگی کرده، بعید است به این شیوه برای باشگاه‌های دیگر ایران کری بخواند. همه ما باید از خدای‌مان باشد تیم‌های مختلف کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی به موفقیت برسند. پسندیده نیست افرادی که سابقه مربیگری و بازیگری برای تیم محترم پرسپولیس را دارند، بخواهند قهرمانی‌های استقلال در آسیا را به دوره‌ای ربط بدهند که شرایطش با فوتبال امروز تفاوت دارد. اگر در گذشته مسابقات در سطح بالایی نبود، چرا آنها نتوانستند به قهرمانی برسند؟ در واقع با این حرف‌ها خودشان را زیر سؤال می‌برند. مهدی عزیز هم در فضایی احساسی قولی داده که در آینده باعث می‌شود یا زیر قولش بزند یا متحمل هزینه هنگفتی شود.» 

برومند درباره وضعیت تیم استقلال گفت: «من همواره از صمیم قلب خواهان موفقیت تیم استقلال بوده و هستم اما باید با واقعیت‌ها زندگی کنیم. شرایط کنونی این تیم به هیچ عنوان مناسب نیست. استقلال از تعداد نسبتاً زیادی بازیکن باکیفیت برخوردار است ولی در بازی‌های این تیم برنامه خاصی برای رسیدن به گل یا حفظ گل ندیده‌ایم. در بازی اول برابر مس رفسنجان به پیروزی رسیدیم، تیمی که اولین بازی‌اش را در لیگ برتر انجام می‌داد. در هفته دوم با یک تیم خوب مثل فولاد بازی کردیم و متأسفانه باختیم. در بازی سوم تیم ماشین‌سازی را شکست دادیم که می‌دانیم در مقایسه با سال‌های قبل چقدر تضعیف شده است. در بازی چهارم با تیم پیکان در تهران مساوی کردیم که نتیجه ضعیفی قلمداد می‌شود. در بازی پنجم با صنعت نفت در تهران مساوی کردیم؛ تیمی که ۱۲ یا ۱۳ بازیکن فصل قبل خود را از دست داده. در بازی ششم مقابل شهرخودرو برنده بودیم. واقعیت این تیم می‌گوید ۸، ۹ بازیکن خوب فصل قبل خود را از دست داده و از دقیقه ۲۵ با یک بازیکن کمتر بازی کرد. ۲ موقعیت گل آنها به دیرک دروازه اصابت کرد. در دو صحنه هم محمد رشید مظاهری ناجی دروازه شد و در هفتمین هفته مقابل تیم مریض ذوب‌آهن به تساوی رضایت دادیم. اگر در همان دقیقه اول واکنش عالی مظاهری نبود، کار برایمان خیلی سخت می‌شد. اینها را می‌گویم تا نقد فنی کرده باشم، نه اینکه خدای‌ ناکرده بخواهم از اعضای کادر فنی انتقاد کنم چون آنها عزیزان من هستند و به خدا قسم آرزو می‌کنم به موفقیت برسند. صدالبته اطلاع و اعتقاد دارم محمود فکری با پذیرش مسئولیت استقلال ازخودگذشتگی کرد چون یادمان هست باشگاه چه شرایط وخیمی داشت و درگیر مدیریت ضعیف خود بود. ولی هواداران از استقلال انتظار موفقیت دارند و بازیکنان فعلی تیم هم باید با تعهد صددرصدی در پی کسب موفقیت باشند؛ همان‌طور که هنگام عقد قرارداد تمام فکر و ذکر و انرژی‌شان را برای بستن قراردادی بالاتر از عالی به کار می‌برند، در زمین هم باید با تک‌تک سلول‌های بدن‌شان دنبال پیروزی باشند.»

251 251

کد خبر 1468402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =