سرانه آموزشی البرز از رشد سریع جمعیت دانش آموزی جا مانده است

استاندار البرز گفت: این استان رتبه نخست مهاجرت پذیری را در کشور دارد درحالی که ارتقا زیرساخت های آن از رشد سریع جمعیت و روند فزاینده مهاجرت ها عقب مانده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛  «عزیزاله شهبازی» در نشست شورای آموزش و پرورش البرز افزود: رشد سریع مهاجرت در البرز  بر فعالیت آموزش و پرورش هم تاثیر گذاشته است زیرا افزایش یکباره جمعیت دانش آموزی ضعف در زیرساخت های آموزشی و پرورشی را پررنگ تر کرده است.

شهبازی خاطرنشان کرد: دانش آموزان بی بضاعت این استان به ۲ هزار تبلت یا تلفن همراه هوشمند نیاز دارند تا به صورت مجازی آموزش ببینند.

وی یادآورشد: برای این تعداد سیستم آموزشی هوشمند لازم است و همه دستگاه ها اجرایی، سازمان های مردم نهاد، خیرین و به ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) و اتاق بازرگانی پای کاربیایند تا این مشکل برطرف شود.

شهبازی با اشاره به همراهی مطلوب خیرین مدرسه‌ساز برای ارتقا سرانه‌های آموزشی استان، عنوان کرد: شورای آموزش و پرورش استان با هدف رفع مشکلات این حوزه مهم فرهنگی تشکیل می شود تا با همراهی مسوولان شرایط مناسب بوجود آید.

وی تصریح کرد: در نشست امروز همچنین وضعیت فضاهای آموزشی، تغییر کاربری، اجرای بسته های تحولی آموزشی، طرح انسداد مبادی بی سوادی، تعیین هزینه کارنامه تطبیق و طرح ملی مدرسه کانون تربیتی محله مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمان کمک های مومنانه را صادر کردند که این موضوع مهم درآموزش و پرورش برای کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت به خصوص در بخش تامین تلفن هوشمند و تبلت در کنار اهدا بسته های حمایتی اجرایی شد و همچنان ادامه دارد.

استاندار البرز یادآورشد: برای برطرف شدن مشکلات آموزش و پرورش البرز نیاز به تشکیل برگزاری نشست های تخصصی با حضورخیرین، اتاق بازرگانی و کسانی داریم که دغدغه تعلیم و تربیت دارند.

وی افزود: برای حل مشکلات آموزش و پرورش در بخش آموزش مجازی نیازبه بسیج عمومی داریم تا دانش آموزان بی بضاعت به کلاس درس معلم خود بپیوندند.

وی شناسایی افراد بی سواد، تعیین تکلیف مالکیت فضاهای آموزشی، بومی سازی بسته های تحولی سند تحول بنیادین و برگزاری برنامه ها درفضای مجازی را به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی دراستان را ضروری دانست.

استاندار البرز در ادامه به وضعیت نارنجی استان اشاره کرد و گفت: با مشارکت مردم وضعیت استان دربیماری کووید ۱۹ نارنجی شده است که همراهی مردم همچنان نیازبه تداوم دارد.

وی تاکید کرد: ۲ مرکز تولید واکسن ویروس کرونا در کشور فعالیت دارد که هر دو دراستان البرز مستقرند و هم اکنون در حال انجام تست انسانی هستند.

46

کد خبر 1468430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =