رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی ۴هزار میلیارد تومانی در آبادان

ایرنا نوشت: دادگاه رسیدگی به تخلف بیش از سه هزار و ۸۶۸ میلیارد و ۷۰۷ میلیون تومانی ۲ متهم فساد اقتصادی روز دوشنبه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ آبادان آغاز شد.

در ابتدای جلسه مهدی رجب زاده نماینده دادستان کیفرخواست علیه یک خانم و یک آقا به دلیل تحصیل مال نامشروع و استفاده از ساده لوحی شکات از طریق وکالت برای صدور ۲۱ مورد کارت بازرگانی و سوءاستفاده از آن قرائت کرد.

نماینده حقوقی اتاق بازرگانی آبادان نیز در این جلسه گفت: متهمان اقدام به صدور کارت بازرگانی و ایجاد شرکت بازرگانی بدون رعایت مقررات قانونی می‌کردند.

ایرج افشاری افزود: متهمان بدون حضور افراد، به نام آنها شرکت‌های بازرگانی تاسیس و زمینه برای قاچاق کالا را فراهم می‌کردند.

در ادامه تعدادی از افراد متضرر در این پرونده با حضور در جایگاه ضمن بیان چگونگی آشنایی با خانم گ ع و آقای س ع نحوه صدور کارت بازرگانی توسط متهمان برای خود را تشریح کردند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، وکلای متهمان با ارایه دفاعیه مکتوب به دادگاه اتهام وارده به موکلان خود را رد کردند.

رییس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ آبادان نیز در انتهای جلسه مدارک پرونده را ناقص اعلام کرد و گفت: با توجه به ادله موجود پرونده نیاز به بررسی و استعلام از مراجع ذیصلاح دارد که ممکن است روند رسیدگی را طولانی کند.

قاضی حسن لطیفی‌فر افزود: دادگاه به دنبال کشف حقیقت و احقاق حق است و برای رسیدن به این مهم نیاز به همکاری همه افراد زیان دیده در این پرونده است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1468444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =