معرفی برگزیدگان جشنواره تئاتر مقاومت

برگزیدگان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، در بخش های مختلف چون راویان حماسه، نمایشنامه نویسی، تئاتر خیابانی، دانشجویی و ... معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، شب گذشته (سه‌شنبه دوم دی) با برگزاری آیین پایانی در تالار وحدت، هنرمندان و آثار برتر خود را معرفی کرد.

برگزیدگان این دوره از جشنواره به شرح زیر هستند:

بخش راویان حماسه:

بخش روایتگری

نگین خامسی برای روایت «نامه‌ای برای علی» تقدیر شد.

جایزه اول به الناز عزیزی برای روایت «چشم‌های منتظر»  اهدا شد.

بازیگر زن:

معصومه نورزاد تقدیر شد.

جایزه برگزیده به طور مشترک به نازنین مهیمنی و مینا شجاع اهدا شد.

 بازیگری مرد:

حسن مجیدی تقدیر شد.

بهرام سروری‌نژاد و مجتبی طباطبایی مشترکا برگزیده شدند.

نمایشنامه رادیویی:

باقر سروش برای «ضیافت مرغان مهاجر» برگزیده شد.

کارگردانی:

شیرین سپه راد تقدیر شد.

 پیمان غریب پناه برای نمایش «سمفونی پلاک» برگزیده شد.

تهیه کنندگی:

 فیروزه بنی طالبی برای نمایش «گرمازده» برگزیده شد.

جایزه افکتور برگزیده به محمدرضا قبادی فر برای نمایش «فیش آباد» و جایزه بهترین صدابردار به رضا محتشمی برای نمایش «باد که می‌نویسد» اهدا شد.

نمایش برگزیده:

داریوش شهبازی برای «باد که می‌نویسد» تقدیر شد و جایزه این بخش به شیرین سپه راد برای «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت.

بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی:

برگزیدگان این بخش به شرح زیر معرفی شدند:

لوح تقدیر به امیرقاسم ستوده برای «بلشویک»، جایزه سوم به محمدرضا آریان فر برای «شهریور آخرین ماه تقویم است»، جایزه دوم به غلامحسین دولت آبادی برای «راه پیموده نشده» و جایزه اول به روزبه حسینی برای «برگرد رفیق» اهدا شد.

بخش خیابانی:

هیات داوران بخش تئاتر خیابانی متشکل از امیر دژاکام، حمید ابراهیمی و علیرضا استادی آرای خود را به شح زیر اعلام کردند:

طراحی لباس

تقدیر : هادی کیانی برای نمایش «بازمانده» 

برگزیده: سعید بادینی برای نمایش «اپیدمی» 

موسیقی

تقدیر : گروه موسیقی همه نقاشیهای من (بارمان اهورا – امیر حسین انصافی – امیرمحمد انصافی. )

برگزیده :  علی خاتمی از نمایش ژنرال خورشید.

طراحی صحنه و فضا

تقدیر:  هادی کیانی برای نمایش «بازمانده»

برگزیده : آرزو علی پور و امیر امینی برای نمایش «دوران عاشقی»

 بازیگری زن

تقدیر :  مرجان کرمی، برای نمایش «لطفا از من فیلم بگیرید»

رتبه سوم : نجمه محرابی خوزانی، برای نمایش «زندگی با طعم باروت»

نرگس خاک کار، برای نمایش «سال‌ها پس از آن واقعه»

رتبه دوم : آرزو جعفری، برای نمایش «پوست های حساس»

 دلارام ترکی، برای نمایش ۶۵،۹۹.

رتبه اول : سیمین بهفر، برای نمایش «شوسه»

 بازیگری مرد

تقدیر بازیگری مرد: سید پویا امامی، برای نمایش «زندگی با طعم باروت»

مصطفی کولیوندی، برای نمایش «بیست شماره آخر را من نشمردم»

رتبه سوم : مهدی داوودی، برای نمایش «چه کسی پاسخگو است»

 مالک آبسالان، برای نمایش «ژنرال خورشید»

رتبه دوم :  احمد جعفری، برای نمایش «شوسه»

سامان شکیبا، برای نمایش «حباب زیر آب»

رتبه اول: ایمان نظیفی، برای نمایش ۶۵،۹۹.

کارگردانی

تقدیر از کارگردان نمایش «اپیدمی»،  سعید بادینی.

رتبه سوم :  هادی کیانی، برای نمایش «بازمانده»

رتبه دوم :  امیر امینی، برای نمایش «دوران عاشقی»

رتبه اول :  مسعود براهیمی، برای نمایش ۶۵،۹۹.

 طرح و ایده

رتبه سوم : هادی کیانی، برای نمایش «بازمانده»

رتبه دوم : مهدی حبیبی، برای نمایش «سالها پس از ان واقعه»

رتبه اول : مسعود براهیمی، برای نمایش ۶۵،۹۹.

جایزه ویژه هیات داوران به خاطر یک عمر فعالیت هنری در عرصه تئاتر خیابانی به مرتضی وکیلیان اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران به کار گروهی، نمایش «اپیدمی» به سعید بادینی تعلق گرفت.

از روشا مستاجران و کیان حاج هاشمی، بازیگران خردسال نمایش «زندگی با طعم باروت» و دانیال شیرمحمدی از نمایش «همیلو» تقدیر شد.

جایزه ویژه به بازیگر خردسال نمایش «سال‌ها پس از آن واقعه»، به هوراد حبیبی اهدا شد.

هیات داوران سه اثر برگزیده زیر را  به سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

۱- نمایش ۶۵،۹۹ به کارگردانی مسعود براهیمی از اصفهان.

۲- نمایش بازمانده به کارگردانی هادی کیانی از خمینی شهر.

۳- نمایش اپیدمی به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان.

بخش دانشجویی

پوستر و بروشور:

تقدیر:  محمد لهراسب برای نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»

برگزیده: حامد کاظمی برای نمایش « خاطرات خانه‌ای که نیست»        

طراحی لباس:

تقدیر: فائزه نجفی برای نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»

برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش «بهشت حکیم الله»                 

طراحی گریم:

تقدیر: عاطفه رضایی برای نمایش« غزلواژة قصد»

برگزیده: سعید مؤذنی برای نمایش « بهشت حکیم الله»                    

طراحی نور:

تقدیر: علی کوزه‌گر برای نمایش « فریاد خاموش» 

برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش « بهشت حکیم»                      

موسیقی

تقدیر: محمدنادری و سیدمحمد صدق سجادی برای نمایش خرمشهر۱۱

برگزیده: امیرحسین انصافی برای نمایش «فریاد خاموش»                    

 طراحی صحنه:

تقدیر: پریسا دوستی باری نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»

برگزیده: سعید موذنی برای نمایش « بهشت حکیم الله»                                      

بازیگری زن:

تقدیر: ندا عزیزی پیرصحنه برای نمایش «پارک شیرین»

رتبه سوم: (مشترک) میترا بابای برای نمایش « خنکای ختم خاطره» و سارینا رزاق مرندی برای نمایش « ترقب»

رتبه دوم: مهناز میرزاییبرای نمایش «ترقب»                                                                      

برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش «بهشت حکیم الله»          

 بازیگری مرد:

تقدیر:  پوریا ریحانی برای نمایش خرمشهر ۱۱

رتبه سوم: پیمان محسنی برای نمایش فریاد خاموش

رتبه دوم: مشترک:  محسن سالاری برای نمایش «فریاد خاموش» و سعید صادقی برای نمایش «خنکای ختم خاطره»

برگزیده: محمدهادی عطایی برای نمایش «فریاد خاموش»            

کارگردانی:

رتبه سوم: محمدهای عطایی برای نمایش « فریاد خاموش»

رتبه دوم: پریسا دوستی برای نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»  

برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش « بهشت حکیم الله»  

 نمایشنامه‌نویسی:

 رتبه سوم: کامران شهلایی برای نمایش « خاطرات خانه‌ای که نیست»

 رتبه دوم: پریسا دوستیبرای نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»

برگزیده: خسرو امیری برای نمایش «بهشت حکیم الله»      

نمایش برگزیده:

نمایش «بهشت حکیم الله » برای شرکت در جشنواره فجر، «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» برای شرکت در جشنواره دانشجویی و نمایش‌های «فریاد خاموش» و« بهشت حکیم الله» برای اجرای عمومی در تماشاخانه سرو معرفی شدند. 

جایزه ویژه سردار سلیمانی جشنواره نیز به لیلی عاج برای نمایش «کجایی ابراهیم؟» رسید.

۵۷۵۷
کد خبر 1468935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =