۰ نفر
۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
مرغ ارزان‌تر شد

تسنیم نوشت: در حالی که قیمت مرغ در بازار آرام گرفته و به قیمت ۲۰۴۰۰ تومان به فروش می رسد قیمت هرشانه تخم مرغ کمتر از ۲ کیلوگرم در بازار آزاد ۳۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان در خرده فروشگاه های سطح شهر تهران به فروش می رسد و بر اساس خبرهای موجود، این محصول در برخی از شهرستان ها تا ۴۵ هزار تومان نیز افزایش یافته است.

 قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار تهران به قیمت مصوب به فروش می رسد  به طوری که قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ ۱۴.۵ هزار تومان است؛ یعنی هرشانه ۳۰ عددی حدود ۲۶ هزار تومان تا ۲۹ هزار تومان فروش می رسد.

بنابراین گزارش حداکثر قیمت مصوب تخم مرغ بسته بندی۳۰ عددی نیز حداکثر ۳۱ هزار تومان تعیین شده است اما این نرخ  توسط این شرکت ها رعایت نمی شود به طوری که قیمت هرشانه تخم مرغ ۲۰ عددی ۳۴ تا ۳۸ هزار تومان قیمت گذاری شده است که قیمت ۳۰ عددی آن حدود ۵۱ تا  ۵۲ هزار تومان می شود.

 طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در این ارتباط اظهار داشت: تولید تخم مرغ در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حتی در برخی از استان ها میزان تولید افزایش یافته است.

طلایی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۴۵۰۰ تومان است. این محصول با قیمت مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار برای توزیع موجود است.

وی تصریح کرد: عرضه تخم مرغ به خارج از قیمت مصوب به خاطر دلال بازی ها و تخلف است؛  دستگاه های نظارتی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

طلایی گفت: اصناف برای  دریافت و عرضه تخم مرغ به قیمت مصوب با در دست داشتن تاییده  وزارت صنعت به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.  

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1469061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =