نشان مرغک سیمین روی شانه کدام نویسنده می‌نشیند؟

دور چهارم جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان ویژه فصل زمستان، فراخوان داد و داوران این رویداد ادبی هر ماه به یک نویسنده، شاعر یا مترجم، جایزه‌ کتاب ماه و جایزه‌ نقدی اهدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فراخوان دور چهارم جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان ویژه فصل زمستان، از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری منتشر شد. هدف از اهدای این جایزه‌ها کمک به ارتقای کیفیت آثار، معرفی کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان و حمایت از مولفان، مترجمان، تصویرگران، ناشران و پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان اعلام شده است.

بر همین اساس کتاب‌هایی که برای نخستین بار در سال ۹۸ و ۹۹ منتشر شده، کتاب‌هایی که برای اولین بار در این جایزه شرکت داده شده و آثار مربوط به جایزه فرصت طلایی -که متن اثر منتشر نشده آن با قلم BNazanin تایپ و در سه نسخه به دبیرخانه ارسال می‌شود- در فهرست آثار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ادبی واقع در تهران، خیابان دکترفاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان، کدپستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴ ارسال کنند.

داوران این رویداد ادبی هر ماه به یک نویسنده، شاعر یا مترجم، جایزه‌ کتاب ماه شامل نشان مرغک سیمین، تندیس، لوح و جایزه‌ نقدی اهدا می‌کنند که این جایزه در پایان هر فصل به برگزیدگان هر ماه اهدا خواهد شد.

جایزه‌ کتاب‌های برگزیده‌ سال نیز شامل نشان مرغک زرین، تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی با انتخاب هیأت داوران به پدیدآورندگان و ناشران اهدا می‌شود.

همچنین کتاب‌هایی که موفق به دریافت مرغک سیمین و مرغک زرین شوند در فهرست خرید مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرند و در هر فصل نیز به عنوان کتاب‌های مناسب اعلام خواهد شد.

در این فراخوان توضیح داده شده است که این جایزه در بخش‌های خواندنی‌های حوزه‌ داستان، خواندنی‌های حوزه شعر، تصویرگری و خلاقیت اهدا می‌شود.

هم‌چنین جایزه‌های ویژه کتاب سال با عنوان جایزه‌ فرصت طلایی، جایزه‌ مداد پرنده و جایزه‌ استاد مهدی آذریزدی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

یادآوری می‌شود زمان برگزاری مراسمِ جایزه‌ کتابِ ماهِ فصل زمستان ۱۳۹۹ در بهار ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

۲۴۱۲۴۵

کد خبر 1469106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =