بهره‌مندی اراضی کشاورزی البرز از ظرفیت پهبادهای خدمات کشاورزی

استاندار البرز گفت: ۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در البرز وجود دارد که می تواند از ظرفیت پهبادهای کشاورزی بهره مند شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ نماینده عالی دولت در استان البرز در حاشیه مراسم رونمایی از پهباد های خدمات کشاورزی که روز چهارشنبه در محل موسسه تحقیقات امام خمینی (ره) با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز استانی استراتژیک و موثر برای کشور است، افزود: ماموریت های خطیری در ابعاد ملی د رالبرز دنبال و اجرایی می شود.


«عزیزاله شهبازی»  ادامه داد: طی هماهنگی های صورت گرفته، در استان البرز هیچ یتیمی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) باشد، فاقد مسکن نیست.


وی گفت: در این استان به ازای هر یتیم تحت پوشش، ۱۲ حامی وجود دارد، ولی البرز استانی جمعیت پذیر و مهاجرپذیر است و ورودی های استان بسیار زیاد هستند که در این میان خانواده های نیازمند نیز کم نیستند.


وی افزود: از مجموع سهم استان برای اشتغال تحت پوششان کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از ۹۲ درصد محقق شده و امید است تا پایان سال به طور کامل انجام شود.


استاندار البرز اضافه کرد: همچنین در دیدار امروز با رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) توافق اولیه برای اتخاذ تدابیر ویژه جهت تامین مسکن محرومین صورت گرفت تا از ظرفیت انبوه سازان، بخش خصوصی و استان استفاده شود.


وی گفت: اکنون نیز در مرکز دانش بنیان موسسه آموزشی امام خمینی (ره)، تعدادی از نیروهای آموزش دیده توسط کمیته امداد نسبت به راه اندازی پهبادهای تخصصی جهت امور کشاورزی اقدام شد و به طور رسمی فعالیت آنها آغاز شد.


شهبازی افزود: ۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در البرز وجود دارد که می تواند از این ظرفیت بهره مند شود. برای توسعه بهره برداری از این ظرفیت آماده هر گونه همراهی و همکاری هستیم.


استاندار البرز گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همراهی کمیته امداد، استانداری و خیرین، حدود هزار دستگاه تبلت در مرحله اول برای دانش آموزان بی بضاعت تهیه و اعطا شد.


وی افزود: بر این اساس ۲ هزار تبلت دیگر نیاز است و درصدد هستیم این اقدام نیز محقق شود تا طبق منویات مقام معظم رهبری در راستای پویش مواسات و همدلی، همچنان پیشرو باشیم.


شهبازی گفت: امید است با استمرار این کمک ها و هم افزایی ها، بتوانیم در جهت محرومیت زدایی گام های موثرتری برداریم.

48

کد خبر 1469132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =