دستگیری کلاهبرداران سایت دیوار در کاشان/باند سارقان منازل نیمه ساز در دام پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از دستگیری کلاهبردارانی که از طریق سایت دیوار طعمه های خود را شناسایی و خود را خریدار اجناس معرفی می کردند، در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین بساطی در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به وقوع چندین مورد سرقت از منازل در حال ساخت در سطح شهر کاشان اظهار داشت: این موضوع در دستور کار ویژه مأموران آگاهی نیروی انتظامی کاشان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس آگاهی این شهرستان پس از تجزیه و تحلیل سرقت‌های انجام شده و با انجام یک سری اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی سارق شدند، ابراز داشت: در نهایت با هماهنگی مقام قضائی سارق که فردی به نام «رضا» بود دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود ولی وقتی با شواهد و مدارک مستند پلیس مواجه شد به انجام سرقت با همدستی سه نفر از همدستانش اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله اکیپ ویژه ای از مأموران در این خصوص تشکیل و همدستان متهم را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ بساطی ادامه داد: طی بازجویی‌های فنی به عمل آمده متهمان تا کنون به ۶۱ مورد سرقت منازل نیمه ساز و یک مورد سرقت طلاجات در سطح شهر کاشان اعتراف کردند.

دستگیری کلاهبرداران سایت دیوار در کاشان 

وی همچنین از دستگیری کلاهبردارانی که از طریق سایت دیوار طعمه های خود را شناسایی و خود را خریدار اجناس معرفی می کردند خبر داد.

 فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر اینکه فردی جهت خرید جنس تبلیغی در سایت دیوار با ارائه پیامک جعلی قصد کلاهبرداری از وی را دارد مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. 

وی در ادامه تصریح کرد: ماموران بلافاصله در محل حاضر و متوجه شدند فردی جهت خرید یک دستگاه بازی رایانه ای ( پلی استیشن۴ ) که در سایت دیوار به آگهی گذاشته شده بود به یکی از شهروندان مراجعه کرده و با ارائه پیامک واریز جعلی قصد کلاهبرداری از وی را داشته است که در این خصوص متهم دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ بساطی افزود: طی بازجویی های فنی به عمل آمده در پلیس آگاهی مشخص شد متهم با همکاری همدستش به عنوان خریدار واقعی اجناس در سایت دیوار و ارائه پیامک جعلی چندین نوبت کلاهبرداری نموده اند که بلافاصله در این خصوص همدست متهم داخل مخفیگاهش دستگیر شد.

وی در پایان خطاب به شهروندانی که قصد فروش یا خرید اموال از طریق فضای مجازی را دارند، تاکید کرد: حتما قبل از واریز هرگونه وجه به حساب دیگران مورد معامله را مشاهده کنید و معامله خود را حتی الامکان در بنگاه های معاملاتی دارای مجوز انجام دهید؛ به ظاهر افراد اعتماد نکنید و پس از دریافت وجه، اموال خود را در اختیار مشتری قرار دهید.

46

کد خبر 1469435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =