علی‌اف: چشم‌داشتی به خاک کشورهای دیگر نداریم

ایرنا نوشت:الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان که کشورش به تازگی به توافق آتش بس با ارمنستان دست یافته است، گفت که باکو همیشه به قوانین بین المللی احترام می گذارد و هیچ چشمداشتی به خاک کشورهای دیگر ندارد.

به گزارش شبکه خبری آر تی، علی اف در جریان دیدار از منطقه قبادلی که در دور اخیر درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان آزاد شد، به نیاز کشورش در حفظ یک ارتش قوی  اشاره کرد و توضیح داد که باکو به پیروزی دست یافته و دشمن را از سرزمین هایش اخراج کرده است اما هیچ کس نمی تواند تضمین کند که ارمنستان دوباره به پا نخواهد خواست.

وی ادامه داد: توانایی های خود را می دانیم و جهان نیز آن را می داند. اگر بخواهیم می توانیم هر عملیات نظامی را نه تنها در سرزمین خودمان بلکه در سرزمین ارمنستان انجام دهیم و طرف ارمنی نیز این را می داند.   

رییس جمهوری آذربایجان تصریح کرد که باکو قصد ندارد چنین اقدام هایی را انجام دهد زیرا همیشه به قوانین بین المللی احترام می گذارد و هیچ چشمداشتی به خاک کشورهای دیگر ندارد.

علی اف توضیح داد که ارمنی ها از نتایج دور اخیر جنگ در قره باغ نتیجه گیری درست داشته باشند و اینکه اگر ارمنی ها روحیه انتقامی را حفظ کنند با پایان بدی روبه رو خواهند شد.

جمهوری آذربایجان در درگیری های نظامی ۴۴ روزه که از ششم مهر ماه آغاز شد بخشی از سرزمین های تحت اشغال خود را از دست نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کرد.

 این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان پایان یافت و نیروهای حافظ صلح روسیه برای نظارت بر چگونگی رعایت آتش بس در منطقه مستقر شدند.

311311

کد خبر 1469487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 3
  جناب علی اف ; تو عددی نیستی که بخواهی به خاک کشوری نظر داشته باشی !
 • آیت محمدی IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  هرکس چشم طمع به خاک ایران داشته باشد جفت چشمهایش را کور خواهیم کرد...
 • فرهادعبدلی IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  3 0
  یاشاسین آذربایجان
 • حسینی دولت آبادی از قزوین ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 3
  در اینکه سرزمین خودتون رو پس گرفتید شکی نیست. ولی به قول خودت جهان تواناییهای شما رو میدونه! به کمک نیروهای خارجی و پهبادهای ترکیه موفق به این کار شدید. اون هم در برابر کشوری که نفهمیده بود باید قدرت نظامی خودش رو به روز کنه!. پس دیگه رجز نخونید و به بازسازی کشورتون مشغول باشید. لعنت به هر چی جنگ و اشغالگریه.
 • آزاد IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  اصلشم همینه اگر همه کشورها به حق خود قانع باشند هیچ جنگی صورت نمی گیرد
 • بشیر IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  همچین چشمی در تو نیست اونم در موردما
 • محمد حسن حاج نصیری IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
  0 2
  زورت نمیرسه وگرنه.....