تعطیلی معادن متخلف در قزوین

استاندار قزوین گفت: معادن متخلفی که در سطح این استان سلامتی مردم را به خطر انداخته و محیط زیست را آسیب می‌زنند، تعطیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندارقزوین در نشست شورای معادن استان قزوین گفت: معادنی که در نزدیک محل سکونت مردم هستند و سلامتی شهروندان را به خطر می‌اندازد و همچنین جاده را تخریب می‌کند نباید انتظار حمایت و پشتیبانی داشته باشد.

او با بیان اینکه بیشتر معادن در حال خسارت زدن به محیط زیست هستند، بیان کرد: معادن فعال در استان باید از آسیب به جاده های استان خودداری کنند.

استاندار قزوین افزود: متاسفانه تعامل خیلی از معادن استان با مجموعه‌هایی که خدمات می‌دهند صفر است و این رویه باید تغییر یابد.

جمالی پور اضافه کرد: معادنی که در مرز استان هستند و حواشی جدی دارند باید تعیین تکلیف شوند.

استاندار قزوین گفت: هفته آینده در دیدار با رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، مشکلات این معادن مطرح می شود.

او اظهار کرد: برای اجرای هر طرحی باید ابتدا قوانین محیط زیست را در نظر گرفت در غیر این صورت شاهد تخریب و نابودی طبیعت خواهیم بود و زیان های غیرقابل جبرانی به ما وارد می شود.

جمالی پور با اشاره به معادن موجود در پیغمبر کوه آبیک نیز گفت: برای فعالیت این معادن با توجه به شبهاتی که ایجاد شده است باید به یک جمع بندی علمی و جامع رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه نگاه استان قزوین بر حمایت از معادن است اما این موضوع منوط به رعایت قوانین و مقررات از سوی صاحبان معادن است، اضافه کرد:  فعالیت واحدهای معدنی باید در چارچوب قانون و مقررات دنبال و پیگیری شود.

46

کد خبر 1469895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =