۴شعبه طلایه‌داران صلح وسازش در شهرستان البرز آغاز به کارکرد

رییس دادگستری شهرستان البرز گفت: چهار واحد صلح و سازش در فرمانداری، آموزش و پرورش، اتاق اصناف و شرکت شهرصنعتی البرز راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمود محمودخانی، رییس دادگستری شهرستان البرز در آئین افتتاح شعب طلایه داران صلح و سازش، ضمن تشریح روند ارجاع و رسیدگی به پرونده ها در این شعب گفت: در فاز اول چهار واحد صلح و سازش در فرمانداری،آموزش و پرورش، اتاق اصناف و شرکت شهرصنعتی البرز راه اندازی شده است.

او افزود: هدف از تشکیل شعب صلح وسازش؛ بهره گیری از مشارکت مردم در حل و فصل اختلافات، افزایش صلح و سازش در جامعه، کاهش ورودی مراجع قضایی، کاهش اطاله دارسی، افزایش کیفیت رسیدگی و استفاده از تخصص گروه های مختلف و صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان،با توجه به پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان و موافقت ریاست معظم قوه قضاییه مبنی بر اجرای آزمایشی طرح، واحدهای طلایه داران صلح و سازش در استان قزوین بعنوان استان پایلوت ایجاد گردیده و گستره ایجاد این شعب در بخش های مختلف جامعه شامل اصناف و شهرک های صنعتی،ادارت دولتی،نهادهای عمومی مانند شهرداری ها، روستاها و نهاد های مردمی مانند بسیج است.

محمودخانی بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه صلح و سازش در فرهنگ دینی، عرف جامعه و همچنین تاکید ریاست محترم قوه قضاییه، تلاش خوب و مضاعفی نسبت به گذشته در جهت استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و بزرگان شکل گرفته است.

در پایان، ابلاغ دبیران شعب صلح و سازش شهرستان البرز به  آقایان نصیری فرماندار، یحیایی رییس آموزش و پرورش، رضایی رییس اتاق اصناف و عبدی زاده  مدیر عامل شرکت شهرک صنعتی تقدیم شد.

46

کد خبر 1469910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =