سند ملی بیماری‌های نادر ایران تصویب شد

سند ملی بیماری‌های نادر که چندی پیش با همکاری بنیاد بیماری‌های نادر ایران و دانشگاه تهران تهیه و با حضور اندیشمندان،  فرهیختگان و متخصصان برجسته داخلی و خارجی تدوین شده بود، پس از بررسی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، به ریاست دکتر نمکی، وزیر بهداشت به تصویب رسید. 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد بیماریهای نادر ایران این سند پس از تدوین با پیگیری‌ها و مکاتبات مجدانه دکتر محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس و بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس با وزارت بهداشت به تصویب رسید.
 در ابتدا این سند با دستور وزیر بهداشت به معاونت درمان و رئیس مرکز امور بیماری‌های وزارت بهداشت ابلاغ شد و نهایتا توسط  بنیاد بیماری‌های نادر و دانشگاه تهران تهیه و تدوین و در وزارت بهداشت تصویب گردید. 
چشم انداز اصلی این سند پیشگیری از تولد نوزادان مبتلا به بیماری‌های نادر و رفع مشکلات دارویی و درمانی بیماران نادر کشور است. 
دکتر حمیدرضا، ادراکی مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران؛ تصویب این سند راهبردی را گامی بلند در جهت رفع مشکلات دارویی و درمانی  و تسکین آلام بیماران مهجور نادر دانست که با دستور ریاست محترم جمهور، این سند ملی به سایر وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها به منظور رفع مشکلات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی بیماران نادر ایران نیز  ابلاغ شده است.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1470590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =