۸۸ درصد جمعیت مردم استان اردبیل غربالگری شدند

استاندار اردبیل گفت: در جریان اجرای طرح سپهبد سلیمانی قریب به ۸۸ درصد از جمعیت به میزان یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر از جمعیت این استان غربالگری شدند.

به گزارش خبرآنلاین از اردبیل ، اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی روند اجرای طرح سپهبد سلیمانی بیان کرد: در حال حاضر ۲۵ نفر در نقاهتگاه‌ها هستند و هفت هزار بسته معیشتی و ۲۰۰ هزار بسته بهداشتی در جریان اجرای این طرح توزیع شده است.
وی از انجام ۱۱ هزار تست سریع و  pcr در مرکز استان و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در شهرستان خلخال هم به غیر از این، ۲ هزار و ۵۰۰ تست کرونا انجام شده است.
او  با بیان اینکه با تلاش بسیجیان ، کادر درمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شاهد کاهش بستری‌ها در بیمارستان ها هستیم، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲۹۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و به تبع شاهد پایین آمدن تلفات نیز هستیم.
بهنامجو اظهارامیدواری کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم در هفته‌های آتی شاهد زرد شدن وضعیت نارنجی برخی شهرهای استان باشیم.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: امید می‌رود با زرد شدن وضعیت شهرستان‌ها تا این زمان مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوانند در این ۲ مراسم شرکت کنند.
آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می‌دهد که در ادامه سیر نزولی شیوع کرونا در این استان، طی شبانه‌روز گذشته ۳۴ فرد جدید به کووید.۱۹ مبتلا شده‌اند و مجموع مبتلایان بستری نیز به ۲۹۹ نفر رسیده که ۲۰۴ نفر کمتر از بالاترین رکورد است.

۴۶

کد خبر 1470971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =