سفر نتانیاهو به بحرین و امارات باز هم به تعویق افتاد

فارس نوشت:منابع صهیونیست می‌گویند «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم سفرش به امارات و بحرین را که قرار بود در اول ماه ژانویه انجام شود به عقب انداخته است.

«باراک راوید»، تحلیل‌گر و رونامه‌نگار صهیونیست در حسای توییتری خود نوشست که بنا به دلیل شرایط پیش‌ آمده در سایه شیوع کرونا و به‌تبع آن، قرنطینه و تعطیلی گسترده در فلسطین اشغالی این سفر لغو شده است.

این دومین بار است که سفر نتانیاهو به این دو کشور معوق می‌شود. اولین بار که سفر نتانیاهو به امارات و بعد از آن به بحرین لغو شد، پنجم آذر بود.

جدول زمانی سفر نتانیاهو این گونه بود که او یکم دسامبر در بحرین و دوم دسامبر نیز در امارات باشد. ولی اماراتی‌ها گفتند دوم دسامبر روز استقلال امارات است و او باید بعد از این تاریخ به این کشور سفر کند؛ لذا این مقام صهیونیست تصمیم گرفت که سفر را بهه تعویق بیندازند.

منابع صهیونیست در آن موقع در چرایی لغو سفر نتانیاهو به بحرین نیز گفته بودند: «در روز آخر هنگامی که بحرینی‌ها فهمیدند که نتانیاهو فقط برای سفر به بحرین به منطقه می‌آید، به دفتر او متوسل شدند و خواستار تعویق این سفر شدند».

امارات و بحرین تابستان گذشته روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی‌سازی کردند و بعد از آن‌ها، مقامات سیاسی و نظامی و تجار دور طرف با یکدیگر دیدار و توافق‌نامه‌هایی در برخی حوزه‌ها بین خود امضا کردند.

311311

کد خبر 1471099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =